Misky ve tvaru předmětů, k jejichž uložení slouží, jsou nápaditou učební pomůckou pro děti. Ty tak budou mnohem raději udržovat pořádek v bytě a uklízení se pro ně stane alternativní hrou - podobnou pexesu.

Na šroubky a matičky poslouží tato nápaditá mísa s poklopem.

Na šroubky a matičky poslouží tato nápaditá mísa s poklopem.

FOTO: Caagis

Některé mísy jsou nejen zábavnou pomůckou pro učení pro děti, ale obstojí i jako zajímavé designové dekorace do soudobého interiéru.

Misky ve tvaru veverek slouží - jak jinak než na různé druhy ořechů.

Misky ve tvaru veverek slouží - jak jinak než na různé druhy ořechů.

FOTO: Stylish Life

V minimalistickém a elegantně zařízeném interiéru rozhodně zapadnou jednobarevné mísy jednoduchých tvarů.

V jednobarevné míse ve tvaru hrušky ovoce vynikne.

V jednobarevné míse ve tvaru hrušky ovoce vynikne.

FOTO: ASA Selection

Hosty tvary zaujmou a pobaví. Dobrým nápadem je například mísa ve tvaru lahve na chuťovky k vínu, které na ní mají být podávány. Tvar lahve uplatníte ve společenských místnostech a hodí se i do barů a pánských pokojů. Z obyčejných lahví vznikají dokonce i působivé designové lustry.[celá zpráva]

Servírovací mísa slouží k podávání chuďovek k vínu.

Servírovací mísa slouží k podávání chuťovek k vínu.

FOTO: Not Mass Produced

Na olivy pak oceníte kulatou misku, která zároveň slouží i jako skrytý malý odpadkový koš.

Mísa barevně ladí s olivami, které můžete konzumovat a díky dvojitému dnu si nemusíte kazit pohled na ně nevzhlednými peckami.

Mísa barevně ladí s olivami, které můžete konzumovat a díky dvojitému dnu si nemusíte kazit pohled na ně nevzhlednými peckami.

FOTO: Joseph Joseph

Ladné designové linie salátové mísy zase mohou připomenout tvary listového salátu.

Salátová mísa ve tvaru listu pro servírování listového satátu v mnoha variantách. Miska má praktický salátový příbor, který kopíruje linii dna mísy a tak při uložení nezabere žádné místo navíc.

Salátová mísa ve tvaru listu pro servírování listového salátu v mnoha variantách. Miska má praktický salátový příbor, který kopíruje linii dna mísy a tak při uložení nezabere žádné místo navíc.

FOTO: Koziol

Designéři se při navrhování předmětů do domácnosti velmi často inspirují svým okolím. Při tvorbě sedacího nábytku pak často hledají inspiraci i ve zvířecí říši a jejich židle a křesla tak mají podobu býka nebo i mravence.[celá zpráva]