Současným trendem je propojení kuchyně s obývacím pokojem a jídelnou, čemuž odpovídá i její vzhled. Stále častěji se tak kuchyňská linka podobá běžnému nábytku a navazuje na něj. Ať už to jsou hladké lesklé plochy, kvalitní dřevěné dýhy nebo dokonce masiv, který dodá nábytku punc luxusu. Obývací pokoje jsou nyní více hranaté a minimalistické. Tento styl se odráží i v designu kuchyní. Ale setkat se můžeme i s tradičním pojetím kuchyně ve venkovském stylu.

Kuchyně Zora s rovnými liniemi v kombinaci stříbrné a baklažánové barvy. Vkusně propojená s obývákem. Cena (1 bm vč. pracovní desky) 8499 Kč.

Kuchyně Zora s rovnými liniemi v kombinaci stříbrné a baklažánové barvy. Vkusně propojená s obývákem. Cena (1 bm vč. pracovní desky) 8499 Kč.

FOTO: SCONTO

Interiér v jednotném stylu

Moderní interiér je především otázkou trendových materiálů a čistých, jednoduchých linií, s nimiž působí svěže a lehce. Barevnému provedení se meze nekladou, vše by mělo ladit se stylem celého interiéru. Setkáme se tak s velmi výraznými či naopak světlými barvami samotné kuchyně nebo stěn.

Kuchyně Lorima v působivé kombinaci přírodního dekoru dřeva s lesklými dvířky v oranžové barvě a černým sklem Lacobel s vysokou odolností. Cena od 13 000 Kč/bm.

Kuchyně Lorima v působivé kombinaci přírodního dekoru dřeva s lesklými dvířky v oranžové barvě a černým sklem Lacobel s vysokou odolností. Cena od 13 000 Kč/bm.

FOTO: GORENJE

Tradiční venkovský neboli rustikální styl se naopak vyznačuje dřevem ve své přirozené barevnosti. Celkový dojem pak dotvářejí mj. doplňky jako úchytky, madla či látkové dekorace. Ať už se rozhodneme pro jakýkoli styl, měli bychom se ho držet i při vybavování kuchyně nádobím i dekoracemi.

V poslední době se rozdíly mezi moderní a klasickou kuchyní čím dál více potírají. I venkovský styl v novém kabátě je o něco jednodušší, hladší a vzdušnější.

Kvalitní pracovní deska v dekoru Krep (tloušťka 28 mm, 38 mm a 50 mm) povrchově upravená odolným HPL laminátem. Najde uplatnění jako kuchyňská deska, pult nebo stolová deska.

Kvalitní pracovní deska v dekoru Krep (tloušťka 28 mm, 38 mm a 50 mm) povrchově upravená odolným HPL laminátem. Najde uplatnění jako kuchyňská deska, pult nebo stolová deska.

FOTO: KRONOSPAN

Vybíráme barvy a materiály

  • V posledních letech převažují jemné, světlé barvy, často v kontrastu s velmi sytými tóny. Mezi výraznými barvami vyniká fialová, červená a černá.
  • Barevnosti v kuchyni se bát nemusíme, vsadíme buď na kuchyňskou linku, nebo si pohrajeme s výmalbou zdí. Využít můžeme i nejrůznější odstíny a ornamenty populárních tapet. Ze světlých barev je největší zájem o odstíny typu Café Latte či vanilky.
  • Nejmodernější barevné dekory, často ve vysokém lesku, se kombinují s dřevěnými dýhami.
  • Materiály jsou hladké, dominují čisté a jednoduché linie.
Kuchyň Sibila vyniká horizontálními liniemi v minimalistickém stylu a zapuštěnými úchyty z hliníku. Sestavu ozvláštňují skleněné police s LED diodovým osvětlením. Cena od 12 000 Kč/bm.

Kuchyň Sibila vyniká horizontálními liniemi v minimalistickém stylu a zapuštěnými úchyty z hliníku. Sestavu ozvláštňují skleněné police s LED diodovým osvětlením. Cena od 12 000 Kč/bm.

FOTO: GORENJE

Jednoduchá sestava kuchyně Faktum (14 990 Kč) s dvířky Appläd využívá dokonale prostor. Od obytné zóny ji tentokrát oddělují prosklené dveře.

Jednoduchá sestava kuchyně Faktum (14 990 Kč) s dvířky Appläd využívá dokonale prostor. Od obytné zóny ji tentokrát oddělují prosklené dveře.

FOTO: IKEA

Propojený obytný prostor, byť s kuchyní Futurum v rustikálním stylu (49 990 Kč), je vždy závislý na kvalitním odvětrání. Odsavač Framid HW 400 (9980 Kč) vybavený dvěma filtry. Efektivně odstraní kuchyňské výpary.

Propojený obytný prostor, byť s kuchyní Futurum v rustikálním stylu (49 990 Kč), je vždy závislý na kvalitním odvětrání. Odsavač Framid HW 400 (9980 Kč) vybavený dvěma filtry. Efektivně odstraní kuchyňské výpary.

FOTO: IKEA