Současným trendem je propojení kuchyně s obývacím pokojem a jídelnou, čemuž odpovídá i její vzhled. Stále častěji se tak kuchyňská linka podobá běžnému nábytku a navazuje na něj. Ať už to jsou hladké lesklé plochy, kvalitní dřevěné dýhy nebo dokonce masiv, který dodá nábytku punc luxusu. Obývací pokoje jsou nyní více hranaté a minimalistické. Tento styl se odráží i v designu kuchyní. Ale setkat se můžeme i s tradičním pojetím kuchyně ve venkovském stylu.

Interiér v jednotném stylu

Moderní interiér je především otázkou trendových materiálů a čistých, jednoduchých linií, s nimiž působí svěže a lehce. Barevnému provedení se meze nekladou, vše by mělo ladit se stylem celého interiéru. Setkáme se tak s velmi výraznými či naopak světlými barvami samotné kuchyně nebo stěn.

Tradiční venkovský neboli rustikální styl se naopak vyznačuje dřevem ve své přirozené barevnosti. Celkový dojem pak dotvářejí mj. doplňky jako úchytky, madla či látkové dekorace. Ať už se rozhodneme pro jakýkoli styl, měli bychom se ho držet i při vybavování kuchyně nádobím i dekoracemi.

V poslední době se rozdíly mezi moderní a klasickou kuchyní čím dál více potírají. I venkovský styl v novém kabátě je o něco jednodušší, hladší a vzdušnější.

Vybíráme barvy a materiály

  • V posledních letech převažují jemné, světlé barvy, často v kontrastu s velmi sytými tóny. Mezi výraznými barvami vyniká fialová, červená a černá.
  • Barevnosti v kuchyni se bát nemusíme, vsadíme buď na kuchyňskou linku, nebo si pohrajeme s výmalbou zdí. Využít můžeme i nejrůznější odstíny a ornamenty populárních tapet. Ze světlých barev je největší zájem o odstíny typu Café Latte či vanilky.
  • Nejmodernější barevné dekory, často ve vysokém lesku, se kombinují s dřevěnými dýhami.
  • Materiály jsou hladké, dominují čisté a jednoduché linie.