Je to neuvěřitelné, ale spánkem strávíme až dvě stě tisíc hodin, proto bychom pro náš noční odpočinek měli volit kvalitní výrobky. Spánek má význam pro střídání metabolické energie, pro termoregulaci, pro zrání nervového systému a pro duševní zdraví.

Aby spánek ovlivňoval duševní a tělesnou svěžest, měl by být plnohodnotný. Ale jak tuto potřebu zaručit? Výběrem správné matrace!

Luxusní partnerská matrace Fortuna Bio Duo (od 7490 Kč) je vyrobena z kvalitních studených pěn ve dvou odlišných tuhostech. Je vybavena oboustranným antidekubitním sedmizónovým jádrem, tvarovaným do „ostrůvků“. Výška matrace je 22 cm, záruka 5 let.

Luxusní partnerská matrace Fortuna Bio Duo (od 7490 Kč) je vyrobena z kvalitních studených pěn ve dvou odlišných tuhostech. Je vybavena oboustranným antidekubitním sedmizónovým jádrem, tvarovaným do „ostrůvků“. Výška matrace je 22 cm, záruka 5 let.

FOTO: GUMOTEX

Neexistuje totiž žádný jiný produkt, s nímž je naše tělo v kontaktu každý večer 365 dní v roce.

Jak pořídit správnou matraci

Matraci kupujeme ve specializovaných prodejnách, jako jsou studia zdravého spaní a showroomy, kde si výrobky můžeme vyzkoušet.

GreenCotton (15 990 Kč) - matrace v potahu z organické bavlny. Potahová látka je ošetřena, protkána a upravena bez chemických či znečišťujících látek. Největší předností matrace je její prodyšnost, která má pozitivní vliv na pokožku.

GreenCotton (15 990 Kč) - matrace v potahu z organické bavlny. Potahová látka je ošetřena, protkána a upravena bez chemických či znečišťujících látek. Největší předností matrace je její prodyšnost, která má pozitivní vliv na pokožku. Pěna Ecogreen s esenciálními oleji je nehořlavá a má antirevmatické vlastnosti.

FOTO: MAGNIFLEX

Požadavky na matraci konzultujeme se svým lékařem nebo vyškoleným odborníkem.

Prostudujeme si materiálové složení. Nejpohodlnější a nejhygieničtější jsou matrace z polyuretanových a viskoelastických pěn. Stejně jako materiály potahů. Na absolutní špičce jsou potahové látky z přírodních vláken.

Matraci si vždy vyzkoušíme s vhodným polštářem, aby i naše krční páteř měla oporu.

Vybíráme jen certifikované výrobky, zaručující nepřítomnost škodlivých látek.

Luxusní sedmizónová matrace Klimagel soft/hard je v kombinaci studené pěny s gelovými segmenty v oblasti ramen a beder. Rozložení gelových výplní kopíruje křivky těla a díky vlastnosti materiálu geltech uvolňuje svalové napětí. Výška matrace 26 cm.

Luxusní sedmizónová matrace Klimagel soft/hard je v kombinaci studené pěny s gelovými segmenty v oblasti ramen a beder. Rozložení gelových výplní kopíruje křivky těla a díky vlastnosti materiálu geltech uvolňuje svalové napětí. Výška matrace 26 cm.

FOTO: GELTECH

Orientujeme se na matrace od renomovaných výrobců, kteří mají dlouholetou tradici a zkušenosti. 3 Vhodná matrace by měla být vyrobena z patentovaných materiálů s důrazem na kvalitu, design a životní prostředí.

Klademe i vysoké požadavky na přírodní matrace, kombinující čistě ekologické materiály doplněné o revoluční technologie pro maximální odpočinek