Je to neuvěřitelné, ale spánkem strávíme až dvě stě tisíc hodin, proto bychom pro náš noční odpočinek měli volit kvalitní výrobky. Spánek má význam pro střídání metabolické energie, pro termoregulaci, pro zrání nervového systému a pro duševní zdraví.

Aby spánek ovlivňoval duševní a tělesnou svěžest, měl by být plnohodnotný. Ale jak tuto potřebu zaručit? Výběrem správné matrace!

Neexistuje totiž žádný jiný produkt, s nímž je naše tělo v kontaktu každý večer 365 dní v roce.

Jak pořídit správnou matraci

Matraci kupujeme ve specializovaných prodejnách, jako jsou studia zdravého spaní a showroomy, kde si výrobky můžeme vyzkoušet.

Požadavky na matraci konzultujeme se svým lékařem nebo vyškoleným odborníkem.

Prostudujeme si materiálové složení. Nejpohodlnější a nejhygieničtější jsou matrace z polyuretanových a viskoelastických pěn. Stejně jako materiály potahů. Na absolutní špičce jsou potahové látky z přírodních vláken.

Matraci si vždy vyzkoušíme s vhodným polštářem, aby i naše krční páteř měla oporu.

Vybíráme jen certifikované výrobky, zaručující nepřítomnost škodlivých látek.

Orientujeme se na matrace od renomovaných výrobců, kteří mají dlouholetou tradici a zkušenosti. 3 Vhodná matrace by měla být vyrobena z patentovaných materiálů s důrazem na kvalitu, design a životní prostředí.

Klademe i vysoké požadavky na přírodní matrace, kombinující čistě ekologické materiály doplněné o revoluční technologie pro maximální odpočinek