Mark Hogancamp staví město v měřítku 1:6 a jeho stavba a fotografování mu pomáhá zlepšit hybnost po tragickém úrazu. Na zahradě svého domu tak vytvořil Marwencol, působivou zmenšeninu belgického městečka.

Základ domů města tvoří překližka, ze které jsou stvořeny stěny a většina nábytku.

V zahradě nechybí zmenšená dobová architektura.

V zahradě nechybí zmenšená dobová architektura.

FOTO: fotobanka Profimedia

Tvůrce město staví v exteriéru i v interiéru svého domu. Ze svého obydlí tak vytvořil zcela unikátní prostor.

Dekorován je i exteriér domu.

Dekorován je i exteriér domu.

FOTO: fotobanka Profimedia

Ve městě jsou k vidění loutky reprezentujícími jeho kamarády, blízké i zcela neznámé osoby. Sám sebe Mark do exteriéru zakomponoval jako kapitána americké armády.

Postavy jsou vytvořeny převážně z plastu a autor využívá jako základ pro jejich zpodobnění panenky. Řadu doplňků si ale vytváří sám, některé shání v bazarech. Dekorace dovedl vytvořit s velmi působivými detaily, takže je jeho interiér považován za umělecké dílo.

Dekorace jsou vypracovány do detailů.

Dekorace jsou vypracovány do detailů.

FOTO: fotobanka Profimedia

Interiér domu rozhodně nevypadá jako klidný domov, ale naopak připomíná právě probíhající bitvu. Na stropě jsou zavěšeny stíhačky a po stěnách vylepeny dobové plakáty.

Interiér i exteriér Hogancampova domu se stal často navštěvovaným místem a získal si obdiv mnoha hostů. O vzniku tohoto miniaturního města byl dokonce natočen film "Marwencol", který získal více jak 20 ocenění, včetně ocenění Independent Spirit Awards za nejlepší dokumentární film roku.