Většina designérských návrhů z lahví slouží jako osvětlení. Ideální je na ně volit lahve z čirého skla, které působí čistým dojmem a nikoho neurazí. Jejich výhodou je, že se hodí prakticky do každého prostoru.

Někteří designéři si nechávají lahve pro své návrhy znovu vyrobit. Na letošním veletrhu Pragointerier New Design byly k vidění například lustry z různobarevných lahví. Ty je možné lehce sladit s ostatním zařízením interiéru.

Lustr z lahví z letošního veletrhu bydlení.

Lustr z lahví z letošního veletrhu bydlení.

FOTO: Novinky

Tento typ lustrů z nepotřebných lahví nejlépe vynikne v restauračních zařízeních - hospodách a barech všech typů. Osvětlení dokreslí atmosféru a bude vypadat vysoce originálně.

Osvětlení z lahví v pražském baru.

Osvětlení z lahví v pražském baru.

FOTO: Novinky

Pokud chcete podobný typ lustru umístit například do dětského pokoje, volte raději osvětlení z lahví mlékovek, které nebudou design ostatního zařízení interiéru rušit.

Řada designérů nepotřebné lahve ještě různými způsoby tvaruje, taví a upravuje je podle svých fantazií.

Obyčejné lahve od piva nacházejí uplatnění jako hodiny. Zapadnou do interiérů pánských pokojů a jsou velkou inspirací pro všechny domácí kutily, kteří chtějí ušetřit za nákup lustru či hodin.

Hodiny z lahví.

Hodiny z lahví

FOTO: Novinky

Soudobí designéři tak dnes obracejí svou pozornost i k předmětům, které už těžko najdou další využití, a zároveň už je na nich odvedeno dost práce. Za pozornost stojí i stoličky ze surových špalků dřeva. [celá zpráva]