Vybereme vhodnou misku, kterou vyplníme aranžovací hmotou pro živé květiny (zelená). Hmotu necháme dokonale nasáknout vodou.

Výběr a uspořádání květů a listů je na naší fantazii. V tomto případě jsou jako hlavní použity květy růží a doplněny dalšími květy a listy. Růže, vzhledem k délce stopky, kterou ponecháme, vydrží déle.

1

1

FOTO: Jiří Antal, Právo

Drobné růžové kvítky jsou Chamelaucium, dále jsme použili rostlinku Brunia, pocházející z jižní Afriky. Její květy tvoří bílá kulovitá květenství. Z listů aranži zdobí buxus (zimostráz), eukalyptus (blahovičník), úbory drobných zelených chryzantém a úzké listy trávy prodávané pod názvem Beargrass (tzv. medvědí tráva).

2

2

FOTO: Jiří Antal, Právo

Celé aranžmá doplňují skleněné kuličky a vpředu jakoby pocukrované srdíčko, které slouží jako spona pro spojení listů trav.

3

3

FOTO: Jiří Antal, Právo

Chamelaucium je stálezelený keř z čeledi myrtovitých s čárkovitými listy a jakoby voskovými květy, který pochází z Austrálie. Chceme-li jej v našich podmínkách pěstovat, pak jen jako přenosnou rostlinu. Přezimuje při teplotě kolem 10 °C, venku jej můžeme ponechat v zahradě na slunném místě.

Beargrass (Xerophyllum tenax) pochází ze Severní Ameriky. Je to vytrvalá trsnatá rostlina, roste na suchých slunných stráních a v řídkých lesích. Listy jsou široké 4 mm, dlouhé 10-60 cm, sytě zelené, vespod stříbřité. Může vyrůst až do výšky 1,5 m. Listy se hojně využívají jako řezaná zeleň do floristických vazeb.