Některé nádobí bez problémů zvládá vaření na všech typech sporáků včetně indukčních. Navzdory pověstné křehkosti keramiky ji tak nyní můžete vložit přímo z mrazáku do rozpálené trouby, péct, pak rovnou servírovat a na závěr dokonce i umýt v myčce.

Créme brulée zase nejlépe naservírujete v miskách menších rozměrů z tlustostěnného porcelánu.

Zleva: keramický hrnec na Rattatouile a vpravo: misky na créme brulée GUSTO (Tescoma) ze silnostěnného porcelánu ,

Zleva: keramický hrnec na ratatouille (kolekce Flame ze sortimentu francouzské firmy Emile Henry určená i pro běžný sporák) a vpravo: misky na créme brulée GUSTO (Tescoma) ze silnostěnného porcelánu

FOTO: Tescoma, Emile Henry

Pestrá nabídka forem různých tvarů a rozměrů zaručuje všestranné použití. Křehké nadýchané těsto na koláč, proslulý francouzský Quiche, vyžaduje pozvolné a rovnoměrné pečení, které mu poskytne masivní keramická forma. Na originální slaný koláč je třeba užít kulatou pečicí misku s vlnitými okraji.

Forma z prvotřídního silnostěnného porcelánu je odolná vůči teplotám - 18 až + 240 °C, je možné ji vkládat do trouby lze přímo z mrazničky.

Forma z prvotřídního silnostěnného porcelánu je odolná vůči teplotám - 18 až + 240 °C, je možné ji vkládat do trouby lze přímo z mrazničky.

FOTO: Tescoma

Sýrové fondue je nejlepší připravovat v misce z kameninové keramiky, ta je trvanlivá, odolná a velmi pevná.

Keramická souprava na sýrové fondue.

Keramická souprava na sýrové fondue.

FOTO: Emile Henry

Pro přípravu zapékaných těstovin, které jsou velmi populární i ve Francii, volte rozměrnější pekáče s bílou glazurou. Zapékací misky jsou ostatně populární skoro v celém Středozemí.

Pekáč Almond Glaze Terracotta můžete užít i k servírování.

Pekáč Almond Glaze Terracotta můžete užít i k servírování.

FOTO: Jamie At Home

Na francouzské ratatouille využijete objemný hrnec s poklicí. S touto oblíbenou přílohou, která se někdy servíruje i jako hlavní chod, Francouzi opravu nešetří.

Zapékací mísa Chef Casserole.

Zapékací mísa Chef Casserole.

FOTO: Maxwell & Williams

Rovnoměrná distribuce tepla, typická pro keramiku, je pro přípravu těchto francouzských lahůdek nutná. Oceníte ji i při chystání různých druhů paštik.

Elegantní červená mísa va francouzském stylu a zapékací mísy Pivone.

Elegantní červená mísa ve francouzském stylu a zapékací mísy Pivone.

FOTO: Comptior de Famille, Interier del´Arte

Nechte se inspirovat ladnými elegantními tvary, které jsou nádobám pro přípravu francouzských delikates vlastní, a oceníte, že v nich můžete pokrmy servírovat přímo na stůl.