Základním kamenem je v tomto interiéru bezesporu bílá barva. Ta je symbolem čistoty, jasnosti a nevinnosti. V jídelně vyvolává dojem chladu a vzbuzuje dojem, že hostitel je perfekcionista. Pro tento interiérový styl je ideální, když mají plochy nejen bílou barvu, ale i oblé hrany a jsou v provedení moderních materiálů.

Hodí se pro servírování makromolekulární kuchyně

V interiéru inspirovaném chemickou laboratoří se vám budou nejlépe servírovat delikatesy makromolekulární kuchyně, právě ty totiž připomínají alchymistické výtvory. Zážitek z jejich servírování takto zařízená jídelna jen umocní.

Aby stůl nepůsobil nudně, je třeba bílou plochu oživit výraznými doplňky. Ideální jsou oblé tvary v podobě baněk a materiály jako sklo nebo porcelán. Platí, že čím sytější a výraznější barvu zvolíte, tím lépe.

Dekorace ve výrazných barvách: váza (cena: cca 500 Kč), fialová skleněná dekorace se sluchátky (cca 300 Kč) a svícny (9 Kč).

Dekorace ve výrazných barvách: váza (cena: cca 500 Kč), fialová skleněná dekorace se sluchátky (cca 300 Kč) a svícny (9 Kč).

FOTO: Novinky.cz, Kika

Rozhodně se vyhněte jakémukoliv vzorování a dekorování. Tvary musí být jasné a s ozdobami se vyplatí šetřit.

Distilátní sklenice na koňak (keramika Pentolino, 603 Kč), barová židle MILOS (Jysk, 999 Kč), jídelní příbory Bettina - Alessi 24 dílů (design Jan Kaplický, 7 956 Kč).

Sklenice na koňak (keramika Pentolino, 603 Kč), barová židle MILOS (Jysk, 999 Kč), jídelní příbory Bettina - Alessi 24 dílů (design Jan Kaplický, 7 956 Kč).

FOTO: Alessi, keramika Pentolino, Jysk

Inspirativní organické tvary se uplatní zejména na sedacím nábytku. Pokud hledáte inspiraci, najdete ji u skandinávského designéra Arne Jacobsena, který navrhl podobných kusů celou plejádu. [celá zpráva]

Stolování v laboratorním duchu: nesmí chybět sklenice s baňovitými tvary a židle organických tvarů.

Stolování v laboratorním duchu: nesmí chybět sklenice s baňovitými tvary a židle organických tvarů.

FOTO: PizzaExpress

Zajímavým oživením v jídelně se může stát třeba sedací souprava imitující molekulu. Ta pobaví a díky důmyslnému systému ani nezabere příliš místa.

Zleva: sedací stolovací souprava Molecule, zelená stolička Tambo a křeslo Azhar (Alax nábytek) a cukřenka Bolli (cca 660 Kč, Guzzini).

Zleva: sedací stolovací souprava Molecule, zelená stolička Tambo a křeslo Azhar (Alax nábytek) a cukřenka Bolli (cca 660 Kč, Guzzini).

FOTO: Novinky.cz, Alax nábytek, Guzzini

Základem je v tomto stylu jednoduchost. Stolování proto prospěje, zvolíte-li co nejméně doplňků a barev. Bílá barva by opravdu měla zůstat dominantní.

Sada 4 misek na vajíčka s termoobalem, vajíčko má porcelánovou misku a silikonový klobouček, který slouží jako termoobal i jako miska na skořápky (MENU, cca 1070 Kč), stůl Girot (Alax nábytek), prostírání (hornschuch, 92 Kč).

Sada 4 misek na vajíčka s termoobalem, vajíčko má porcelánovou misku a silikonový klobouček, který slouží jako termoobal i jako miska na skořápky (MENU, cca 1070 Kč), stůl Girot (Alax nábytek), prostírání (Hornschuch, 92 Kč).

FOTO: MENU, Hornschuch, Alax nábytek

U dekorací se nezapomeňte inspirovat formami laboratorních pomůcek. Nálevky, baňky a různé velikosti misek budou působit stylově a nápaditě.

Organická váza IKEA PS BJUDA (179 Kč) z foukaného skla, karafa LEENDE (149 Kč) a sklenice SKIR (99 Kč/2ks).

Organická váza IKEA PS BJUDA (179 Kč) z foukaného skla, karafa LEENDE (149 Kč) a sklenice SKIR (99 Kč/2ks).

FOTO: Ikea

Takto zařízenou jídelnu ocení hlavně mladší generace a milovníci nevšedních tvarů a designu.