Z nápojů to budou především vodka, whisky, rum, gin, koňak, brandy, tequilla nebo vermut. Hodit se budou i sirupy různých příchutí a čerstvé ovoce, olivy i bylinky pro dozdobení.

Míchané nápoje si zřejmě odpustí ti, kdo mají rádi dobré víno či šampaňské. To ovšem neznamená, že nebudou potřebovat barmanské náčiní. Jaké?

  • Především dvoudílný šejkr, odšťavňovač, lis na citrusové plody, loupač citrusů, míchací lžičky, kleště na led, vývrtky, barmanský nožík nebo drtič ledu.
  • Vybereme také vhodné koktejlové sklenky, velký tác nebo set malých tácků či ubrousky. Pak už nezbývá než nalít oblíbený nápoj a přivítat s přáteli nový rok!

 

Těm, kteří neholdují koktejlům, zvedne slavnostní náladu třeba doušek šumivého vína. K tomu poslouží sklenky Hederlig (39 Kč/ks).

Těm, kteří neholdují koktejlům, zvedne slavnostní náladu třeba doušek šumivého vína. K tomu poslouží sklenky Hederlig (39 Kč/ks).

FOTO: Ikea

Ruční lis na citron FreshForce presuje citrony, limetky a malé pomeranče. Stačí vložit polovinu šťavnatého plodu, zavřít a stisknout. Sítkem proteče šťáva bez pecek. Výrobce: Chef'n, cena 690 Kč.

Ruční lis na citron FreshForce presuje citrony, limetky a malé pomeranče. Stačí vložit polovinu šťavnatého plodu, zavřít a stisknout. Sítkem proteče šťáva bez pecek. Výrobce: Chef'n, cena 690 Kč.

FOTO: Dokuchyne.cz

Vývrtky Screwpull využijeme nejen doma při oslavách konce roku, ale třeba i na pikniku. Vyznačují se robustností, provedením v ušlechtilých materiálech a nekompromisní kvalitou.

Vývrtky Screwpull využijeme nejen doma při oslavách konce roku, ale třeba i na pikniku. Vyznačují se robustností, provedením v ušlechtilých materiálech a nekompromisní kvalitou.

FOTO: POTTEN & PANNEN

Barevné přísavky od nizozemské firmy International Innovation Company v podobě postaviček jednoduše připevníme na skleničku, abychom bezpečně věděli, která je naše. Hodí se pouze na hladký povrch a koupíme je za 145 Kč.

Barevné přísavky od nizozemské firmy International Innovation Company v podobě postaviček jednoduše připevníme na skleničku, abychom bezpečně věděli, která je naše. Hodí se pouze na hladký povrch a koupíme je za 145 Kč.

FOTO: POTTEN & PANNEN

Elegantní nerezový stojan na láhev vína Wires (253 Kč) budou milovníci dobrého vína používat celý rok. Vyrábí Blomus.

Elegantní nerezový stojan na láhev vína Wires (253 Kč) budou milovníci dobrého vína používat celý rok. Vyrábí Blomus.

FOTO: Dokuchyne.cz

Praktický barmanský set By inspire s dřevěným stojánkem (735 Kč) obsahuje nerezový šejkr, odměrku, kleštičky, nůž a míchátka.

Praktický barmanský set By inspire s dřevěným stojánkem (735 Kč) obsahuje nerezový šejkr, odměrku, kleštičky, nůž a míchátka.

FOTO: Inside

Sklenky Caipirinha (6 ks, 579 Kč) se hodí k namíchání oblíbeného mojita. Na jeho přípravu potřebujeme světlý rum, jednu limetku, sodu, třtinový cukr, mátu peprnou a ledovou tříšť.

Sklenky Caipirinha (6 ks, 579 Kč) se hodí k namíchání oblíbeného mojita. Na jeho přípravu potřebujeme světlý rum, jednu limetku, sodu, třtinový cukr, mátu peprnou a ledovou tříšť.

FOTO: Leopold Westend