Z barev je letos velmi v kurzu námořnická modř. Prim hrají pruhy ve stylu námořnických triček i barevná kombinace různých odstínů modři.

Královskou modř volte do oficiálních prostor

Do kanceláří a oficiálních prostor se nejlépe hodí tmavší sytá královská modř, která bude dobře reprezentovat a dodá prostoru na serióznosti. Bleděmodré variace se naopak hodí do dívčích pokojů a do stísněnějších ložnic, kam přinesou nádech vzdušnosti a lehkosti.

Zleva: křesílko Sasa s názvem Erica pro milovníky klasiky a moderní křeslo My Flower.

Zleva: křesílko Sasa s názvem Erica pro milovníky klasiky a moderní křeslo My Flower.

FOTO: Alax nábytek

Námořnická modrá barva působí uklidňujícím dojmem a je barvou moře, míru, vody, klidu a souladu. Je možné ji efektně kombinovat s barvou dřeva a s ošatkami z proutí, ratanu nebo z banánového listí.

Zleva: křeslo s názvem The Bentley Armchair od Sheerhome a křeslo Softshell od Vitry.

Zleva: křeslo s názvem The Bentley Armchair od Sheerhome a křeslo Softshell od Vitry.

FOTO: Sheerhome.co.uk, Vitra

Mohutnější křesla s látkovým potahem v bleděmodré barvě volte vždy snímatelné. Vyplatí se investovat do přírodních materiálů, které k interiéru zařízenému v námořnickém stylu neodmyslitelně patří.

Zleva: křeslo Karlstad se snímatelným potahem (cena: 6 990 Kč) a křeslo Ektrop Jennylund (cana: 4 490 Kč).

Zleva: křeslo Karlstad se snímatelným potahem a křeslo Ektrop Jennylund.

FOTO: Ikea

Při výběru křesla vždy hleďte na funkci, kterou má zastávat. Relaxační křeslo by mělo mít opěradlo s větším sklonem a nesmí chybět opěrky. Sedák a opěradlo relaxačního křesla by měly svírat úhel cca 135 stupňů.

Kancelářské křeslo může chránit i proti hluku

Zajímavým tipem do kanceláře je křeslo, které po stranách chrání proti přílišnému hluku. To zaujme hlavně milovníky futuristického designu.

Křeslo Workbay pro kapitána od Vitry.

Křeslo Workbay pro kapitána od Vitry.

FOTO: Vitra

Pro maximální pohodlí se vyplatí pořídit podnožku, již oceníte hlavně při práci s notebookem. Stejnou funkci může zastávat i taburet zvolený ve vhodné výšce (o něco nižší než sedák).

Křeslo QR-13 (cena: 1 399 Kč, podnožka: 699 Kč).

Klasické křeslo QR-13.

FOTO: Sconto

Optimální sedák židle je anatomicky tvarovaný a lehce zaoblený, zároveň není příliš měkký. Měl by odpovídat postavě a mít přiměřenou šířku. Pro dlouhé večery strávené čtením nebo sledováním obrazovky se vyplatí bederní podpěrka.