Ergonomie znamená bezpečný a pohodlný pohyb v kuchyni. Hraje tedy významnou roli při zatěžování organismu, proto by tu všechny potřebné věci měly být dostupné a zajištěné.

Kuchyně CALLA vyniká nejen kombinací dřevin, ale také praktickým rozmístěním jednotlivých zón. Vše je tu na dosah, proluka slouží jako jídelní stůl a celý prostor kuchyně volně navazuje na obývák.

Kuchyně CALLA vyniká nejen kombinací dřevin, ale také praktickým rozmístěním jednotlivých zón. Vše je tu na dosah, proluka slouží jako jídelní stůl a celý prostor kuchyně volně navazuje na obývák.

FOTO: archiv firmy KORYNA

Podmínkou pro splnění těchto požadavků je dost místa a vytvoření pěti základních kuchyňských zón. Vždyť práce v kuchyni často obnáší nesmyslné cesty napříč místností, bezpočet zastávek, ohýbání, sklánění a natahování se. Ve vícečlenné domácnosti děláme zbytečné činnosti a cesty mnohokrát za den. Přitom pohodlnou manipulaci a dostupnost nabízejí zásuvky a plnovýsuvy.

Plánujeme pracovní zóny

Abychom mohli společně s architektem vytvořit plán kuchyně podle vlastních představ a požadavků, a také podle pravidel ergonomie, měli bychom znát přesné informace o dispozici kuchyně. Jedině tak naplánujeme pětici základních zón, které by neměly v moderní kuchyni scházet.

Praktická a cenově dostupná kuchyně ze série Udden (sestava 37 100 Kč) v severském stylu je navržena do menších prostor.

Praktická a cenově dostupná kuchyně ze série Udden (sestava 37 100 Kč) v severském stylu je navržena do menších prostor.

FOTO: archiv firmy IKEA

  • Zásoby – zóna, kam ukládáme základní potraviny jako je chléb, těstoviny, konzervy, pomůcky a pochutiny pro přípravu jídel, chlazené potraviny v lednici a mnoho dalších.
  • Ukládání – zóna, kde se nachází nádobí, jídelní příbory, drobné předměty a maličkosti, mj. dózy pro balení potravin, univerzální kráječe, vařiče vajec.
  • Mytí – zóna pro mytí nádobí, třídění odpadu a čisticí prostředky atd. ? Příprava – zóna s hlavní pracovní plochou v kuchyni, kde budeme ukládat příbory, pracovní pomůcky, misky, kořenky, ocet, olej…
  • Vaření/pečení – zóna pro uložení pracovních příborů na vaření, hrnce, pánve a pokličky, pomůcky na pečení.
Vybavení kuchyně Faktum/ Abstrakt si může každý navrhnout sám. Potřebuje jen přesnou dispozici a trochu fantazie. Koš na třídění odpadu Rationell by měl být samozřejmostí.

Vybavení kuchyně Faktum/ Abstrakt si může každý navrhnout sám. Potřebuje jen přesnou dispozici a trochu fantazie. Koš na třídění odpadu Rationell by měl být samozřejmostí.

FOTO: archiv firmy IKEA

Jak zóny efektivně uspořádat

  • Ve směru hodinových ručiček (zleva doprava) si pracovní zóny naplánují praváci.
  • Leváci zvolí postup opačný.
  • Kuchyně se objevují v různých tvarech, jednoduchá je jednořadá kuchyň, dále kuchyň ve tvaru písmene L a kuchyň dvouřadá. Komplexnější řešení a více možností nabízejí kuchyně ve tvaru písmene G, U a kuchyně s ostrůvkem.
  • Pro optimální uspořádání cest, které při práci v kuchyni nachodíme, se nejvíce hodí kuchyň ve tvaru písmena U a kuchyň s ostrůvkem, méně možností nabízí kuchyň jednořadá a kuchyň ve tvaru písmena L.
Kuchyně Adria se může pochlubit plnovýsuvnými zásuvkami, kde jsou přehledně uložené všechny pomůcky potřebné k vaření.

Kuchyně Adria se může pochlubit plnovýsuvnými zásuvkami, kde jsou přehledně uložené všechny pomůcky potřebné k vaření.

FOTO: archiv firmy HANÁK NÁBYTEK

Ergonomická úroveň pro ukládání

Často používané předměty ukládáme zásadně ve snadno a rychle dostupných výsuvech přímo pod pracovní deskou a také v první úrovni oblasti horních skříněk.

Méně používaným věcem vymezíme místo nad a pod touto oblastí. Do nejvyšších pater umístíme málo frekventované předměty (nejvyšší úrovně horních skříněk a nejnižší úrovně spodních skříněk), což nám při každodenní práci v kuchyni ušetří čas. Při plánování kuchyně mějme na paměti, že zásuvky a výsuvy poskytují pohodlný přehled a optimální přístup.

Elegantní kuchyň Scenery je propojena s obytným prostorem, kde se nachází plnovýsuv pro ukládání potravin a nápojů.

Elegantní kuchyň Scenery je propojena s obytným prostorem, kde se nachází plnovýsuv pro ukládání potravin a nápojů.

FOTO: archiv firmy SCAVOLINI

Nejdůležitější je pracovní plocha

Je praktické, když se hlavní pracovní plocha nachází mezi dřezem a sporákem v šířce od 80 do 120 cm. V tomto případě záleží na velikosti kuchyně.

Nepodceňujeme úložné prostory, které by měly odpovídat našemu životnímu stylu. Například podle toho, jak často vaříme, vyčleníme více či méně prostoru pro ukládání potravin. Dnešní kuchyně poskytují nejen špičkový vzhled, ale nabízejí i spoustu variant, ať už jde o způsob otevírání nebo hloubku či výšku spodních a horních skříněk.

Minimalistická kuchyň Crystaltexture v plném lesku zaujme nejen oranžovou barvou, ale i svým uspořádáním. Ničím nerušené úložné prostory s plnovýsuvy, naproti varné a mycí centrum a samostatný monoblok s vestavěnými troubami a lednicí.

Minimalistická kuchyň Crystaltexture v plném lesku zaujme nejen oranžovou barvou, ale i svým uspořádáním. Ničím nerušené úložné prostory s plnovýsuvy, naproti varné a mycí centrum a samostatný monoblok s vestavěnými troubami a lednicí.

FOTO: archiv firmy SCAVOLINI

Aby byly věci ve skříňkách uloženy přehledně a byly dostupné, neměly by horní skříňky a police přesáhnout výšku 190 cm.

Ideální hloubka horních skříněk je kolem 15 až 30 cm.

Kuchyně Vesuv v tmavě hnědém provedení má účelně vyřešené horní skříňky. Kromě toho, že se obě části vyklápí najednou, je zřejmé, že frekventovanější talíře jsou poskládány na dosah, zatímco mísy v horní části potřebujeme občas.

Kuchyně Vesuv v tmavě hnědém provedení má účelně vyřešené horní skříňky. Kromě toho, že se obě části vyklápí najednou, je zřejmé, že frekventovanější talíře jsou poskládány na dosah, zatímco mísy v horní části potřebujeme občas.

FOTO: archiv firmy KORYNA

Prodloužením hloubky pracovní plochy na 70 až 75 cm lze zavěsit horní skříňky níže a tak se zcela vyhnout natahování pro talíře či sklenky. Nebudeme-li trvat na jednotné výšce spodních skříněk, můžeme postavit dřez o něco výš než vedlejší pracovní plochy a naopak varnou desku níž. Proč? Zejména kvůli přehledu a pohodlí při vaření nebo omývání potravin a nádobí.

Pracovní desku lze nastavit na standardních 86 cm, ovšem jestli jsme vyššího vzrůstu, zvolíme výšku 90 cm.

Není nad přehledné a praktické uspořádání skříněk, které poskytuje kuchyně Tina. Je jedině ku prospěchu, když máme v jednom vyklápěcím prostoru kávu, čaj a další ingredience, které denně potřebujeme při přípravě snídaně. KORYNA

Není nad přehledné a praktické uspořádání skříněk, které poskytuje kuchyně Tina. Je jedině ku prospěchu, když máme v jednom vyklápěcím prostoru kávu, čaj a další ingredience, které denně potřebujeme při přípravě snídaně. KORYNA

FOTO: archiv firmy KORYNA

U dřezu se můžeme dostat na výšku až 100 cm s tím, že odkládací plocha vedle něj by měla mít alespoň 40–100 cm. Také v tomto případě záleží na počtu členů domácnosti.

Správné rozmístění spotřebičů

Další podmínkou pro dodržení ergonomických zásad je vhodné zakomponování spotřebičů do kuchyňské sestavy.

Granitový dřez AURA 60 B-TG (14 540 Kč) má skvělé užitné vlastnosti, nadčasový vzhled, široké spektrum tvarů a barev. Co víc si ve své nové kuchyni přát!

Granitový dřez AURA 60 B-TG (14 540 Kč) má skvělé užitné vlastnosti, nadčasový vzhled, široké spektrum tvarů a barev. Co víc si ve své nové kuchyni přát!

FOTO: archiv firmy TEKA

Dlouholetou praxí v kuchyni se potvrdilo, že varná deska nepatří do rohu kuchyňské linky. Při vaření potřebujeme mít z obou stran minimálně 30 cm pracovní plochy na odkládání potravin a nádobí, které používáme při vaření. Proto se neosvědčilo ani umístění dřezu vedle sporáku.

Svá pravidla pro osazení má také digestoř. Kromě toho, že je potřeba digestoř s dostatečným výkonem, měla by být vzdálena od varné desky 60–70 cm.

Kombinovaná parní trouba DGC 5080 XL (89 990 Kč) s pečicím prostorem o objemu 39 l nabízí kromě umístění v linii očí horní-spodní pečení, horní pečení, spodní pečení, gril velký, malý i s cirkulací vzduchu a intenzivní pečení.

Kombinovaná parní trouba DGC 5080 XL (89 990 Kč) s pečicím prostorem o objemu 39 l nabízí kromě umístění v linii očí horní-spodní pečení, horní pečení, spodní pečení, gril velký, malý i s cirkulací vzduchu a intenzivní pečení.

FOTO: archiv firmy MIELE

A trouba? Abychom se nemuseli zbytečně ohýbat a měli přehled o tom, co se děje uvnitř, umístíme ji 115 cm od podlahy. V tom případě ji budeme mít v prostoru mezi úrovní očí a pasu.

Závěsný program doplňuje moderní kuchyni Ida. Základním konstrukčním prvkem je povrchově upravený hliník. Všechny části závěsného programu lze snadno sejmout nebo přemístit.

Závěsný program doplňuje moderní kuchyni Ida. Základním konstrukčním prvkem je povrchově upravený hliník. Všechny části závěsného programu lze snadno sejmout nebo přemístit.

FOTO: archiv firmy KORYNA

Kromě bílé elektroniky patří do kuchyně i malé spotřebiče, jako jsou mixéry, kávovary, šlehače, ale i závěsný program, které nám práci v kuchyni usnadní, a proto bychom měli i pro ně najít vhodné místo na uložení. Ty frekventovanější můžeme ponechat na kuchyňské lince, abychom je měli kdykoli po ruce!