Korkové podlahy lze doporučit do všech obytných prostor. Hlavně o nich můžeme uvažovat v dětských a obývacích pokojích, v ložnicích, ale i v kuchyních a na chodbách. Důležitá je volba vhodného typu korkové podlahy. Všímáme si neopakovatelných vlastností, jako jsou přírodní charakter, tepelná a zvuková izolace, komfort chůze, snadná údržba, možnost renovace a konečně i individuální návrh.

Podlaha Cora Natur z kolekce Haro Corkett (1034 Kč/m2 bez DPH) má rozměry 11x302x 910 mm. Je opatřena speciálním lakem Permadur, který jí dodává brilantní vzhled a vysokou odolnost vůči opotřebení.

Podlaha Cora Natur z kolekce Haro Corkett (1034 Kč/m2 bez DPH) má rozměry 11x302x 910 mm. Je opatřena speciálním lakem Permadur, který jí dodává brilantní vzhled a vysokou odolnost vůči opotřebení.

FOTO: SORTIM

Přednosti korku

  • Korek je přírodní materiál, jehož výroba, užívání ani likvidace nemají negativní dopad na ekologii.
  • Je dokonalým tepelným i akustickým izolantem, který v interiéru vytváří pocit tepla. Jeho tepelné a izolační vlastnosti brání úniku tepla z podlahy i zdí, čímž snižuje náklady na vytápění.
  • Stěny obložené korkem chrání před nepříjemným hlukem ze sousedních místností, což oceníme hlavně v panelových domech.
  • Korek je krásný. Množství vzorů a barevných verzí umožňuje bohatý výběr a dovoluje uplatnit fantazii i při pokládce. Korková podlaha se nezakrývá kobercem, protože je sama o sobě dekorativní. Dobře se doplňuje s dřevěným nábytkem.
  • Korek nepřitahuje prach ani neposkytuje živnou půdu roztočům. Tuto vlastnost ocení především alergici. Korkové obklady chrání před vznikem plísní.
  • Korek je trvanlivý a z toho důvodu jsou podlahy vysoce odolné proti opotřebení. Během let se opotřebí jen vrchní vrstva laku a podle zatěžování podlahy to může trvat až 10 let.
  • Korek má tvarovou paměť - po uvolnění stálého tlaku (např. pod nábytkem) se povrch časem vrátí do původního tvaru.

Klasické korkové podlahy

Jsou sestaveny z dvouvrstvých čtvercových parket o síle 4 mm. Spodní základní vrstvu tvoří aglomerovaný korek, který zajišťuje hlavně odolnost a vysokou rozměrovou stálost. Horní vrstva je z dekorační dýhy, dodávající korkové podlaze švih. Vrchní vrstva je chráněna několika nátěry kvalitním pružným akrylátovým nebo polyuretanovým lakem. Lak se na podlahu nanáší buď hned při výrobě, anebo dodatečně na již položenou podlahu.

Podlaha Champagner z kolekce Emotions (875 Kč/m2) je opatřena, jako všechny plovoucí podlahy od renomované firmy, keramickým lakem, díky jehož vlastnostem nevyžaduje další lakování.

Podlaha Champagner z kolekce Emotions (875 Kč/m2) je opatřena, jako všechny plovoucí podlahy od renomované firmy, keramickým lakem, díky jehož vlastnostem nevyžaduje další lakování.

FOTO: KOREK JELÍNEK

Korková podlaha Coral White z kolekce Bloom (1505 Kč/m2) má vynikající akustické a tepelně izolační vlastnosti. Vhodná pro alergiky i astmatiky a díky své pružnosti také při problémech s páteří.

Korková podlaha Coral White z kolekce Bloom (1505 Kč/m2) má vynikající akustické a tepelně izolační vlastnosti. Vhodná pro alergiky i astmatiky a díky své pružnosti také při problémech s páteří.

FOTO: KOREK JELÍNEK

Korkové parkety lze ochránit i vinylovou fólií z obou stran. Takto ochráněné parkety jsou mimořádně odolné proti opotřebení a hodí se i do více namáhaných prostor, jako je kuchyně nebo předsíň. Ukazatelem kvality korkové podlahy je měrná hmotnost. Kvalitní korkové parkety mají měrnou hmotnost přes 400 kg/m3.

Podlaha Toledo Creme z kolekce Haro Corkett (1457 Kč/m2 bez DPH) je ekologicky a zdravotně nezávadná a jako všechny korkové podlahy je teplá, tlumí nárazy, je trvanlivější proti otěru a roztržení. Korek izoluje a pohlcuje kročejový a prostorový zvuk.

Podlaha Toledo Creme z kolekce Haro Corkett (1457 Kč/m2 bez DPH) je ekologicky a zdravotně nezávadná a jako všechny korkové podlahy je teplá, tlumí nárazy, je trvanlivější proti otěru a roztržení. Korek izoluje a pohlcuje kročejový a prostorový zvuk.

FOTO: SORTIM

Praktická plovoucí podlaha

Je oblíbeným typem kvalitní podlahové krytiny. V případě korku to jsou lamely různých rozměrů s profilovaným zámkem, které se spojují. Nášlapnou vrstvu tvoří vrstva korku se zvýšenou odolností, zespoda je instalována vrstva korku o nižší hustotě jako izolace proti hluku a chladu. Základ systémů tvoří profilový tvar umožňující montáž lamel bez použití lepidla. Lamely jsou vodě odolné po celém obvodu.

Podlaha Ronda Natur z kolekce Haro Corkett (1243 Kč bez DPH) propůjčuje kuchyni čistý přírodní vzhled.Povrchová úprava bioTec složená ze směsi slunečnicového oleje a carnaubového vosku zvýrazňuje vzhled a živost struktury. SORTIM

Podlaha Ronda Natur z kolekce Haro Corkett (1243 Kč bez DPH) propůjčuje kuchyni čistý přírodní vzhled.Povrchová úprava bioTec složená ze směsi slunečnicového oleje a carnaubového vosku zvýrazňuje vzhled a živost struktury. SORTIM

FOTO: SORTIM

Moderní vysoce kvalitní korková plovoucí podlaha Midnight z kolekce Bloom (1530 Kč/m2) o rozměru 910x300x10,5mm splňuje parametry dlouhé životnosti díky vysoké objemové hustotě stlačeného korku.

Moderní vysoce kvalitní korková plovoucí podlaha Midnight z kolekce Bloom (1530 Kč/m2) o rozměru 910x300x10,5mm splňuje parametry dlouhé životnosti díky vysoké objemové hustotě stlačeného korku.

FOTO: KOREK JELÍNEK

Největší výhodou plovoucích podlah je kromě vysoké životnosti také rychlá pokládka a fakt, že podklad nevyžaduje žádnou zvláštní úpravu. Korkové lamely jsou k dostání přírodní, lakované, voskované nebo opatřené ochrannou vrstvou vinylu. Vyrábějí se ve dvou provedeních: masivní a sendvičové. Zatímco masivní dlaždice jdou přebrousit i několikrát, u sendvičových typů je renovace omezená a zužuje se jen na opravu laku po částečném narušení.

Díky patentovanému zámkovému systému je pokládka korkové plovoucí podlahy Expression Brown z kolekce Studio (1232 Kč/m2) velmi jednoduchá a časově nenáročná.

Díky patentovanému zámkovému systému je pokládka korkové plovoucí podlahy Expression Brown z kolekce Studio (1232 Kč/m2) velmi jednoduchá a časově nenáročná.

FOTO: KOREK JELÍNEK

Korek je:
Přírodní materiál
Mimořádně elastický
Snadno opracovatelný
Odolný vůči mikroorganismům a chemikáliím
Lehký
Nepropustný
Tepelný i akustický izolant
Porézní