Křeslo navrhl Nendo na výstavu designu. "Požádali nás, abychom vytvořili nábytek ze skládaného papíru, který by se vyráběl v masovém množství. Naším řešením se stala role skládaného papíru, která se rozloží do malé židle. Ta vznikne po odloupání vnějších vrstev," říká Nendo.

"Přidaná pryskyřice dodává materiálu odolnost a schopnost zapamatovat si formy. Na první pohled vypadá křeslo téměř drsně, ale svému uživateli poskytuje měkké a pohodlné sezení," tvrdí designér.

K praktičnosti má daleko, jako hračka ale nezklame

Křeslo je třeba brát jako zajímavou hračku, k praktičnosti má opravdu daleko. Jde spíš o zajímavou hračku pro ty, kdo se nudí a rádi vytvářejí zajímavé tvary z papíru. Vznik křesla je totiž působivý zážitek a každá fáze přináší estetický zážitek.

Vzhledem k tomu, že výrobní proces je tak jednoduchý, tak designér také nechal část práce na výrobě na uživateli, který si rozřízne a odloupe slupky papíru sám. "Židle nemá vnitřní strukturu a vlastně není hotová," říká Nendo.

Křeslo se hodí do jednoduše a vzdušně zařízeného interiéru. Zaujme v kombinaci s lustry z papíru nebo s lampami v orientálním stylu, díky nimž bude interiér působit multikulturně. O nich čtěte zde.

"Náš primitivní design má poukázat na problémy vlivu výroby a distribuce na životní prostředí, tedy na druhy otázek, kterým čelí naše 21. století," dodává Nendo.

V tomto ohledu je tedy jeho koncept inovativní a stojí za pozornost. Křeslo Cabbage chair se tak právem stalo jedním z ikonických kousků 21. století.