Speciální barvu je možné nanést na stěnu, dveře nebo na korpus skříně. Magnetickou plochu lze vytvořit i na mnoha pevných podkladových materiálech (dřevo, kov, sklo, plast, keramika, kámen, polystyren). Barva bude magnetizovat i pod tenkou vrstvou tapety.

Stěnu natřenou magnetickou barvou a vytapetovanou tapetou s motivem číslic nápaditě doplní magnety s číslicemi.

Tématickou tapetu nápaditě doplní magnety s čísly.

FOTO: Bodie and Fou, Neomag

Dekorovat můžete magnetickou fólií nebo nevšedními magnety

Obrazce na stěnu podle vlastních představ můžete vytvořit i z magnetické fólie, kterou je možné jednoduše nastříhat nůžkami na libovolné tvary. Fólii lze koupit jak v základním provedení, které můžete sami libovolně dotvořit, tak v různých barevných variacích.

Stěnu můžete dekorovat obrazci vytřiženými z různobarevné magnetické folie, porcelánovými magnety nebo kovovým držákem na časopisy.

Stěnu můžete dekorovat obrazci z různobarevné magnetické folie, porcelánovými magnety nebo kovovým držákem na časopisy.

FOTO: Drinkstuff, Jo Heckett

Zajímavým tipem, který se hodí do interiéru zařízeného v pop-artovém stylu, jsou magnety, do kterých můžete doplnit fotky svých blízkých.

Magnety s motivem květin promění stěnu v rozkvetlou zahradu.

Magnety s motivem květin promění stěnu v rozkvetlou zahradu.

FOTO: Milk and Honey, Getting Personal

Pěknými kousky na stěnu jsou i obrázky s motivy rostlin, přírodnin a zvířat herbářového typu. Výhodou magnetické stěny je, že na ní můžete dekorace libovolně obměňovat a posouvat.

Magnteické obrázky s motivy ptáků můžete po stěně libovolně přesouvat podle nálady.

Magnetické obrázky můžete po stěně libovolně přesouvat podle nálady.

FOTO: Berry Red

Stěna má dobré kreativní využití i v dětském pokoji, jako nástěnka pro vzkazy a vylepování důležitých pozvánek zase najde uplatnění v pracovně, v kuchyni může posloužit jako prostor pro vyvěšování receptů a nákupních seznamů.

Zajímavým tipem je natřít stěnu některou z magnetických barev a zvolit tapetu s motivem prázdných rámečků, které pak můžete doplňovat o fotky vytištěné na magnetickém papíru.

Tip: Natřete stěnu některou z magnetických barev a zvolte tapetu s motivem prázdných rámečků, které pak můžete doplňovat o fotky vytištěné na magnetickém papíru.

FOTO: Bodie and Fou, Novinky

Metalické odlesky v tónech hnědá budou slušet uměřenějšímu interiéru. Dekorovat můžete třeba magnety v podobě čokoládových bonbonů.

Metalické odlesky v tónech hnědé budou slušet uměřenějšímu interiéru. Dekorovat můžete třeba magnety v podobě čokoládových bonbonů.

FOTO: Milk and Honey, House Couturier

Dekorace by měla se stěnou kontrastovat a nebo s ní naopak barevně ladit. Vyplatí se vyhnout příliš agresivním barvám. Výjimku tvoří prostor v pracovně, kde bude například sytě červená stěna stimulovat pracovní výkony.

Trvanlivost malby

Po natření můžete stěnu vymalovat jakoukoliv další barvou. Podklad musí být co nejhladší a zcela suchý, zbavený prachu a mastnoty. Nátěrová základní barva je k dostání v malířských a lakýrnických potřebách.

Pamatujte, že na trvanlivost malby má velký vliv kvalita a počet dosavadních nátěrů. Moderní přípravky snesou více vrstev než starší klihové barvy.