Moderní je světlé i tmavé dřevo v matu, které se kombinuje s vysoce lesklým bílým i černým povrchem. Proti minulým letům se pastelové barvy objevují méně. Při vybavování koupelny dohlédneme na to, aby se všechny prvky harmonicky spojovaly a nabízely pohodlné užívání.

Koupelnu využijeme tak, abychom měli dostatek úložného prostoru a přitom z místnosti dýchala volnost. Dnešní modulární nábytkové systémy jsou multifunkční a umožňují libovolné sestavování prvků i vytvoření vlastní prostorové kompozice.

Minimalistické linie a škála barevných provedení nábytku Marioka nabízí nadčasové zařízení. Umyvadlová skříňka š. 60 cm vyjde na 6960 Kč, skříňka se 2 dvířky (40x140x18 cm) je za 690 Kč.

Minimalistické linie a škála barevných provedení nábytku Marioka nabízí nadčasové zařízení. Umyvadlová skříňka š. 60 cm vyjde na 6960 Kč, skříňka se 2 dvířky (40x140x18 cm) je za 690 Kč.

FOTO: archiv firmy Sapho

Minimalismus v koupelnách

Jak už bylo řečeno, prostor v koupelnách se zvětšuje, tedy minimalistický je nábytek a doplňky. Taková koupelna je nadčasová a vybavená funkčním nábytkem rovných a jednoduchých tvarů. Ale zároveň přitažlivým, zajímavým, nikoli fádním.

Bílý kontejner z řady Gallery, o rozměrech 350x424x671,5 mm, představuje vrchol kvality a preciznosti. 39 118 Kč.

Bílý kontejner z řady Gallery, o rozměrech 350x424x671,5 mm, představuje vrchol kvality a preciznosti. 39 118 Kč.

FOTO: Archiv firmy Laufen

Kvalitní materiály a jejich povrchová úprava přidá koupelně na eleganci. Aby byla místnost vzdušná, jsou v kurzu samostatně stojící skříňky.

Moderní je matné sklo, které zase dodá koupelně na lehkosti.

Přednost mají čisté linie, propracované detaily, účelná a praktická provedení.

Čisté, moderní tvary keramiky, nábytku a doplňků Cubito vycházejí z přímočaré geometrie současných trendů a dokonalého technického provedení s důrazem na funkčnost.

Čisté, moderní tvary keramiky, nábytku a doplňků Cubito vycházejí z přímočaré geometrie současných trendů a dokonalého technického provedení s důrazem na funkčnost. Skříňka pod umyvadlo 65 cm za 8432 Kč bez DPH, skříňka se 2 zásuvkami 10 271 Kč bez DPH a skříňka (1779 Kč bez DPH) s dekorovaným sklem (3557 Kč bez DPH).

FOTO: Archiv firmy Jika

Nábytek i do malých bytů

Příznivé je, že se koupelnový nábytek vyrábí i do malých bytů již od šířky 45 cm. V prostornějších koupelnách naopak využijeme skříňky v šířkách od 140 cm. U sestav s většími rozměry pamatují výrobci na možnost instalace dvojitého umyvadla s odkládací plochou. Při výběru nábytkových skříněk se ale zaměříme také na hloubku, která by měla být u spodních skříněk alespoň 50 cm. Nezapomínáme ani na kvalitní materiál.

Praktická je tzv. MDF deska (slisovaná dřevotříska s povrchovým akrylátovým lakem), která dobře odolává vlhkosti.

Mezi trendové materiály patří také sklo, hliník a nerezová ocel.

Umyvadlová skříňka ze série GODMORGON se skládá z dvojitého umyvadla z drceného mramoru a polyesteru (5990 Kč) a masivní skříňky se dvěma plně výsuvnými zásuvkami (4790 Kč).

Umyvadlová skříňka ze série GODMORGON se skládá z dvojitého umyvadla z drceného mramoru a polyesteru (5990 Kč) a masivní skříňky se dvěma plně výsuvnými zásuvkami (4790 Kč).

FOTO: archiv firmy Ikea

Praktické jsou nábytkové sestavy na nožičkách, případně závěsné. Kromě toho, že působí vzdušně, se také dobře udržují.

Dostatečné úložné prostory

Současný nábytek do koupelny je praktický s množstvím úložného prostoru a navíc se příjemně používá. Místo k ukládání nabízejí skříňky pod umyvadlo s dvířky nebo se zásuvkou, pravé nebo levé, ale také boční skříňky, vysoké komíny či nízké kontejnery na kolečkách, které se dají zasunout pod desku nebo nechat volně v prostoru.

Keramické umyvadlo PLAN 90x55cm, skříňka s jednou velkou zásuvkou a další menší na drobnosti, čela i boky lak bílý lesk. Komfortní užívání zajišťují plnovýsuvy se samodovíráním a velké madlo.

Keramické umyvadlo PLAN 90x55cm, skříňka s jednou velkou zásuvkou a další menší na drobnosti, čela i boky lak bílý lesk. Komfortní užívání zajišťují plnovýsuvy se samodovíráním a velké madlo. Zrcadlová skříňka 88x70x15 cm s osvětlením jak nahoře, tak i vespod. Elektrická zásuvka je uvnitř - lze dobíjet elektrický kartáček nebo holicí strojek za zavřenými dvířky. Boky skříňky z broušené nerezi. Cena 20 448 Kč.

FOTO: archiv firmy Le bon

Praktické jsou vysoké skříně od 120 do 200 cm s hloubkou 20 až 35 cm pro ukládání ručníků, mycích a hygienických potřeb.

Na celkové atmosféře místnosti se podílí mnoho detailů, přičemž tvarová jednoduchost dodá koupelně klidný a vyrovnaný dojem. Na tom, jak se v koupelně budeme cítit, se bude podílet i zvolená barva.

Nábytková série Verona se skládá ze 3 skříněk v rozměrech 46, 90 a 92 cm v černé barvě, nebo v provedení dekor ořech. Skříňky (od 6980 Kč) disponují módními umyvadly z litého mramoru. Všechny skříňky mají samodotahovací pojezdy či panty.

Nábytková série Verona se skládá ze 3 skříněk v rozměrech 46, 90 a 92 cm v černé barvě, nebo v provedení dekor ořech. Skříňky (od 6980 Kč) disponují módními umyvadly z litého mramoru. Všechny skříňky mají samodotahovací pojezdy či panty.

FOTO: archiv firmy Siko Koupelny

Většina nábytkových sestav nabízí více než jednu barvu, a proto si ji zvolíme ve stejném odstínu jako jsou obklady a dlažby.

Sortiment koupelnového nábytku doplňují zrcadla, nerezové košíky a další drobnosti.

Jednoduché skříňky Domino v kombinaci tmavého wenge a cappuccina vnášejí do prostoru koupelny harmonii a řád. Vlys vedoucí přes celou šířku dvířek plní funkci madla a dodává pocit lehkosti i rafinovanosti. Vysoké skříňky 7392 Kč, závěsné skříňky 6260 Kč.

Jednoduché skříňky Domino v kombinaci tmavého wenge a cappuccina vnášejí do prostoru koupelny harmonii a řád. Vlys vedoucí přes celou šířku dvířek plní funkci madla a dodává pocit lehkosti i rafinovanosti. Vysoké skříňky 7392 Kč, závěsné skříňky 6260 Kč.

FOTO: archiv firmy Kolo

Výběr je i v osvětlení zrcadel, ať už je zabudované, umístěné na rámu nebo ve zdi. Vybírat lze i bodové nebo závěsné osvětlení.

Potřebné odkládací plochy

Mnoho rozměrů najdeme i v umyvadlových skříňkách. Vybereme si do malé i prostorově velkorysé koupelny. Jako další odkládací plochy poslouží některé doplňkové skříňky na výšku i na šířku. Vhodná jsou litá umyvadla z keramiky, skla či umělého kamene, která se snadno čistí, jsou příjemná na omak a lze je vybírat v širokém barevném i tvarovém provedení.

Úložný prostor v nábytkové sestavě Domino je přehledný, ať už jde o jakoukoli skříňku. Vysoká skříňka 3696 Kč.

Úložný prostor v nábytkové sestavě Domino je přehledný, ať už jde o jakoukoli skříňku. Vysoká skříňka 3696 Kč.

FOTO: archiv firmy Kolo

Výhodná je tzv. antiplaková úprava keramiky, která brání usazování vodního kamene i dalších nečistot a kterou si můžeme za příplatek objednat.

Umyvadlo vsazené do desky zapustíme shora, nebo zabudujeme do desky zespodu, anebo posadíme na desku z pravého či umělého kamene, kovu, skla i dřeva se speciální voděodolnou úpravou.

Keramické umývátko ELB o rozměrech 55x35cm (5400 Kč) se skříňkou v bílém lesklém laku a dvoukřídlými dvířky v malém prostoru nezaberou mnoho místa při otvírání. Zrcadlovou skříňku 50x70x15 cm s osvětlením, vypínačem a zásuvkou pořídíme za 6000 Kč.

Keramické umývátko ELB o rozměrech 55x35cm (5400 Kč) se skříňkou v bílém lesklém laku a dvoukřídlými dvířky v malém prostoru nezaberou mnoho místa při otvírání. Zrcadlovou skříňku 50x70x15 cm s osvětlením, vypínačem a zásuvkou pořídíme za 6000 Kč.

FOTO: archiv firmy Le bon