Dekorativní fólie umožňují okamžitě změnit vzhled dveří. Stačí dveře očistit od nečistot a můžete začít s polepem. Lepení by vám mělo zabrat čtvrt až půl hodiny.

Tapety s 3D efektem opticky zvětší interiér.

Tapety s 3D efektem opticky zvětší interiér.

FOTO: Hornschuch

Samolepy jsou znovunalepitelné, pokud se vám tedy nalepení napoprvé nepodaří, můžete to zkusit znovu. Předtím ale musíte odmontovat kliky. Standardní velikost fólie pro dveře je 2,10 m na výšku a 0, 90 m na šířku.

Tyto fólie jsou vhodné na dveře od kutilské dílny.

Tyto fólie jsou jako dělané pro dveře do kutilské dílny.

FOTO: Style your door

Jak na to

Postup je snadný: 1. Před nalepením zkontroluje správné umístění a udělejte si na dveřích tužkou orientační body. 2. Nejprve stáhněte nejdříve asi 10 cm rubové strany papíru a fólii přiložte na určené místo. 3. Poté odlepujte zadní stranu papíru jednou rukou, a druhou rukou hadříkem uhlazujte folii ve směru od středu k okrajům.

Hosty pobavíte folií s motivem koupelny na dveřích od toalety, další motivy vám pomohou sjednotit interiér do jednoho stylu. Prostřední folie se hodí pro modernější interiér, ta vpravo pak do rustikálně zařízeného bytu.

Hosty pobavíte folií s motivem koupelny na dveřích od toalety, další motivy vám pomohou sjednotit interiér do jednoho stylu. Prostřední folie se hodí pro modernější interiér, ta vpravo pak do rustikálně zařízeného bytu.

FOTO: Style your door

4. Po nalepení přejeďte velkým tlakem po fólii kvůli potřebné přilnavosti. Je třeba, aby fólie opravdu držela na svém místě.
 Pokud mají vaše dveře menší rozměry, stačí fólii otočit a na druhou stranu bez motivu nakreslit obrys dveří a podle něj ji upravit.

Vezměte si na pomoc žehličku, fén a jehlu

Papír je na rubové straně čtverečkovaný, to ulehčuje měření a střihání. Pokud po lepení zůstanou bubliny, můžete je propíchout malou jehlou a vytlačit z nich vzduch.

Pokud budete samolepy aplikovat na zaoblené povrchy, vezměte si na pomoc fén nebo žehličku zapnutou na nízký výkon. Pak můžete samolepy využít i na oblé hrany kuchyňské linky či jiného nábytku. Fólie díky teplému vzduchu lépe přilne a přizpůsobí se tvaru dveří.

Silueta dravce, ochrana proti nechtěnému narážení ptáků do skleněných výplní dveří ve velikosti A4 se lepí přímo na vnitřní stranu skleněné výplně.

Silueta dravce, ochrana proti nechtěnému narážení ptáků do skleněných výplní dveří ve velikosti A4 se lepí přímo na vnitřní stranu skleněné výplně.

FOTO: E-safetyshop, Hornschuch

Fólie na dveře ocení hlavně ti, kdo mají doma psa nebo kočku. Díky samolepům se jejich dveře tolik neponičí a když budou poškrábané, stačí je jednoduše znovu přelepit. Fólii můžete nalepit i na skleněné, kovové nebo plastové dveře.

Dveře do fitness místnosti můžete ozdobit vtipnou fólií, druhá folie se hodí třeba pro dveře vedoucí do špajzu a poslední jako vchod na balkon.

Dveře do fitness místnosti můžete ozdobit vtipnou fólií, jiná se hodí třeba pro dveře vedoucí do spíže a poslední jako vchod na balkón.

FOTO: Style your door

Samolepicí fólie na dveře zakoupíte v papírnictvích, v potřebách pro kutily, v internetových obchodech a prodejnách s tapetami. Jejich cena se pohybuje cca od 400 do 1200 Kč. Dveře můžete dekorovat i klasickými samolepy [celá zpráva]

Uměřenější renovaci dveří můžete provést speciálními odolnějšími samolepy v imitaci dřeva a doplňkovými samolepicími lištami.

Uměřenější renovaci dveří můžete provést speciálními odolnějšími samolepy v imitaci dřeva a doplňkovými samolepicími lištami.

FOTO: Styltex, d-c-fix

Samolepy jsou omyvatelné mýdlovou vodou. Stačí je otřít navlhčenou houbičkou na nádobí.