Při vybírání textilu bude nejlepší, když se budete držet francouzských značek. Nudný kuchyňský interiér, který už má nejlepší léta za sebou, je možné oživit vkusnými doplňky. Patří sem hlavně kuchyňské utěrky, kostkovaný ubrus a prostírání z přírodních materiálů.

Nejoblíbenějším je vzor„vafle“ doplněný výšivkou. V barvách vsaďte na uměřenost a krémové pastely.

Elegantní utěrky se hodí jako dekorace

Textilie ve francouzském stylu jsou sice uměřené, vzory na nich ale nechybí. Do moderního bytu se tak hodí zejména jednobarevné utěrky s decentním motivem bylinek, oliv nebo kuchyňských náčiní.

Pro venkovní kuchyň je možné zvolit výšivku různých druhů ovoce a zeleniny nebo konvičky mléka. Nebojte se ani motivů drobných květin. Takové utěrky pak dobře poslouží jako efektní dekorace.

Od utěrek očekáváme dobrou savost, udržovatelnost a dlouhou trvanlivost.

Kombinace bavlny a lnu je pro kuchyňský textil ideální

Nejlepším materiálem pro kuchyňský textil je bavlna a len. Tyto materiály mají dobrou savost. Na leštění sklenic se nejlépe hodí lněné utěrky, které nepouštějí vlákna a navíc jsou odolné proti nečistotám.

Zábavný je textil s recepty pro přípravu typického francouzského dezertu - créme brulé či čokoládového dortu.

Interiér by měl působit jemným a svěžím dojmem

Barevně interiér osvěží tóny levandulově fialové a barvy citrusů. Jemného dojmu docílíte za použití krajky a drobných výšivek. Dojem vzdušnosti přinese kombinace bílé a modré barvy.

Rozhodně se vyvarujte motivů spojených se současností, hledejte vzory, které byly v kurzu už před lety. Dobře budou vypadat i přírodní motivy a jednoduchá béžové prostírání.

Jemné zemité barvy na textiliích dodají prostoru na eleganci. Barevnost by měla být tlumená a rozhodně ne agresivní.

Textil kombinujte se dřevem a proutím

S textilními doplňky ve francouzském stylu bude dobře korespondovat dřevo, bílý lakovaný nábytek s ornamentem a jednoduché kovové příbory.

Vyhněte se všem křiklavým barvám a plastům. Vsaďte na tradiční materiály i vzory a na klasický styl prostírání.