Designérské hravosti se meze nekladou, důkazem toho jsou i křesla od Campanových, která vznikla v Brazílii. Designéři je navrhli pro ty, kteří se plyšáků z dětství nedovedou vzdát.

Základní židle má tvar kornoutu

Základem designu tohoto sedacího nábytku je ikonická "Cone chair", kterou Humberto a Fernando navrhli pro firmu Edra. Židle má všeobjímající kornoutové sedadlo z polykarbonátu a kovovou konstrukci.

Židle Panda Banquete pobaví milovníky plyšových medvídků.

Židle Panda Banquete pobaví milovníky plyšových medvídků.

FOTO: Luis Calazans

Dospělé představy o užitečnosti a paradox, že i mnozí dospělí mají stále ke svým plyšovým zvířátkům z dětství citový vztah, vedly designéry k vytvoření těchto netradičních křesel.

Vkusnost židlí je třeba brát s nadsázkou

To, jak bude židle vkusná, závisí na zvolených hračkách. Nejpovedenější a nejuměřenější je židle z krokodýlů a panenek v mexickém stylu. Židle z Mickey Mause je třeba brát s velkou nadsázkou.

Shark and dolphins chair z hebkých plyšových mořských živočichů.

Shark and dolphins chair z hebkých plyšových mořských živočichů.

FOTO: Luis Calazans

První židle vznikla už v roce 2002, v dalších letech návrháři experimentovali s dalšími plyšovými hračkami. Oblibu si ale jejich kousky získaly až dnes. Nalezneme je v mnoha moderních interiérech. Vznikla i křesla s medvědy, psy nebo Disney série s Mickeym, Minnie a Plutem.

Multidão Chair z panenek z dětství.

Multidão Chair z panenek z dětství.

FOTO: Luis Calazans

Plyšové hračky jako materiál designéry zaujaly při pohledu na hrací automaty, ve kterých se děti snaží vyhrát svého vysněného plyšáka. Jejich návrh je zajímavým tipem na to, jak si zachovat hračky z dětství a využít je jako součást sedacího nábytku.