Při volbě sprchového koutu bereme v úvahu hlavně dispoziční řešení koupelny včetně jejích rozměrů.

 • Kouty jsou k dostání v odlišném materiálovém provedení ať už jde o rámy, nebo o samotnou výplň dveří.
 • Na výběr jsou také různé tvary i rozměry. Podle tvaru budeme vybírat čtvercové, obdélníkové, kruhové i čtvrtkruhové sprchové kouty.
Jednoduchý sprchový kout Lyra v kombinaci bílého rámu a čirého skla umožňuje zajímavé obložení stěn, které vytvoří z koupelny přitažlivý prostor. LAUFEN

Jednoduchý sprchový kout Lyra v kombinaci bílého rámu a čirého skla umožňuje zajímavé obložení stěn, které vytvoří z koupelny přitažlivý prostor. LAUFEN - vlevo. Zástěna Polysaan Vitra Line s vaničkou Luneta (120x80 cm). Profil - leštěný hliník, panty a madla z pochromované mosazi. Cena 37 705 Kč. SAPHO - vpravo.

 • Standardní výška sprchového koutu je sice 180 cm, ale to neznamená, že ho nelze instalovat do netypických rozměrů podkrovní koupelny nebo v nadstandardní velikosti.

V této fázi je důležité promyslet, kam se budou dveře otevírat a odkud budeme do sprchového koutu vstupovat. Naší pozornosti by neměla uniknout lehkost otevírání dveří, hlučnost a kvalita těsnění. Podcenit bychom rozhodně neměli ani speciální povrchovou úpravu dveří odpuzující kapky vody a usazování vodního kamene, železa i minerálů z vody. Taková povrchová úprava umožňuje snadnou údržbu a zachovává dokonalý lesk sprchového koutu. Nabízí ji většina renomovaných výrobců.

Řešení, která se osvědčila v praxi

 • Vhodným řešením sprchového koutu je nika, tedy čtvercový nebo obdélníkový prostor uzavřený sprchovými dveřmi. Dveře lze využít jako zástěnu do niky nebo sprchového koutu, ale také jako dveře do mini koupelny. Sprchové dveře jsou vybaveny různými typy otevírání, od standardního do prostoru, přes posuvné až po otevírání skládací.
Čtvercový sprchový kout Scandic je elegantní, účelný a snadno se udržuje. Je navržen tak, aby s dalším zařízením koupelny vytvořil harmonický prostor. GUSTAVSBERG

Čtvercový sprchový kout Scandic je elegantní, účelný a snadno se udržuje. Je navržen tak, aby s dalším zařízením koupelny vytvořil harmonický prostor. GUSTAVSBERG- vlevo. Vysoce kvalitní zástěny Subway bez rámu z bezpečnostního skla se právem pyšní moderním a zdánlivě jednoduchým designem. VILLEROY & BOCH - vpravo.

 • Rámové provedení dveří (chrom, hliník, plast) volíme tam, kde potřebujeme postavit sprchové dveře přímo na podlahu.
 • Současným hitem jsou celoskleněné sprchové kouty vyrobené z transparentního tvrzeného skla bez obvodového rámu. Tabule skla jsou spojené kovovými panty a úchytkami na zdi.
 • Velký výběr je i ve velikostech dveří - od šířky 80 cm až do 130 cm. K dostání je čiré a matované sklo se zmrzlým efektem. Do sprchových koutů větších rozměrů lze pořídit skleněné sprchové dveře v rozměrech 120150 cm.
Sprchový kout s vyjímatelnými dveřmi S-LINE lze snadno vyčistit. Ke každému koutu je zdarma dodáván přípravek Antidrop pro speciální povrchovou úpravu skel. Rozměry 90x90 cm, 9990 Kč. SIKO KOUPELNY

Sprchový kout s vyjímatelnými dveřmi S-LINE lze snadno vyčistit. Ke každému koutu je zdarma dodáván přípravek Antidrop pro speciální povrchovou úpravu skel. Rozměry 90x90 cm, 9990 Kč. SIKO KOUPELNY

 • Žádané jsou sprchové kouty, které mají místo hliníkových odolné plastové profily. Jejich výhodou je, že nekorodují, neodloupává se z nich barva a odolávají i nárazu. Vyrábějí se v různých i netypických rozměrech a jsou vyplněny polystyrolem, který lze nahradit bezpečnostním sklem.
 • K oblíbeným patří kouty čtvrtkruhové, které jsou praktické. Naproti tomu obdélníkové sprchové kouty si vybíráme spíše do větších koupelen, které umožňují díky prostoru komfortnější sprchování. I v těchto typech sprchových koutů jsou na výběr různé velikosti a typy zavírání tak, aby se staly přirozenou součástí našich koupelen.
Oddělené sprchy orientované na oblast hlavy a těla jsou vybavené dešťovou clonou. Tři druhy deště si lze vybrat samostatně nebo v různých kombinacích a zároveň regulovat teplotu vody. DIREX

Oddělené sprchy orientované na oblast hlavy a těla jsou vybavené dešťovou clonou. Tři druhy deště si lze vybrat samostatně nebo v různých kombinacích a zároveň regulovat teplotu vody. DIREX - vlevo. Dešťový modul RainSky M přináší nezapomenutelný zážitek díky možnosti nastavit si teplotu vody nebo styl sprchování manuálně. DORNBRACHT- vpravo.

 • Moderní a výhodné s ohledem na budoucnost jsou bezbariérové sprchové kouty v úrovni podlahy, kde hladký odtok vody do kanalizace zajišťuje odtokový žlábek nebo vpusť, které splývají s povrchem podlahy. Sprchové žlábky jsou na výběr z matné nebo lesklé oceli či ze skla, které je nadčasové a snadno se udržuje.
 • Podrobnější informace lze získat např. na: www.ravak. cz, www.siko-koupelny. cz a www. sapho.cz
Sprchová vanička Superplan XXL se strukturovaným povrchem ze směsi křemičitého písku napevno vpálené do smaltované oceli. Cena od 11 414 Kč. KALDEWEI

Sprchová vanička Superplan XXL se strukturovaným povrchem ze směsi křemičitého písku napevno vpálené do smaltované oceli. Cena od 11 414 Kč. KALDEWEI - vlevo. Pro sprchový kout GrassLine Matrix je charakteristický především potisk bezpečnostních skel a puristický tvar závěsů (pantů) a úchytů dveří. Tvrdost teplem zakalené barvy chrání potisk před poškrábáním. Od 15 390 Kč. RAVAK - vpravo.