Areál pro uchování audiovizuálních děl se nachází poblíž města Culpeper ve Virginii v USA. Architektonicky působivá stavba, jejíž výsledná podoba je dílem BAR Architects, projektantů ze SmithGroup a krajinářů ze SWA Group spolu s DPR Construction, svou podobou připomíná pásku kinofilmu.

Železobetonová budova, která vznikla jako nadstavba původního bunkru, má tvar půlměsíce. Většina jejích zaměstnanců pracuje v nadzemních podlažích aby mohli pracovat za denního světla. Stavba má minimálně vizuálně rušit pohled na okolní krajinu.

Vchod do železobetonového komplexu muzea.

Vchod do železobetonového komplexu muzea

FOTO: fotobanka Profimedia

The Library of Congress Packard, areál pro audio-vizuální ochranu, je domovem pro největší sbírku filmů, televizních programů, rozhlasových a zvukových nahrávek. Ty jsou skladovány na ploše 39 000 metrů čtverečních v regálech o celkové délce neuvěřitelných 144 km.

Obrovský areál pro ochranu audiovizuálních děl využívá velkých ploch pod zemí, jak tomu bylo původně u dřívějších zařízení Federal Reserve Bank.

V interiéru zaujme obří artdecový kinosál

V kinosálu je možné přehrávat všechny materiály včetně nitrátových filmů. Nitrátový kinofilm je vysoce hořlavý, proto v budově nalezneme 35 samostatných trezorových skladů s kontrolou klimatu a 129 bezpečnostních skladů, ve kterých je skladován.

Art-decové kino je nejpůsobivějším prvkem celého komplexu.

Artdecové kino je nejpůsobivějším prvkem celého komplexu.

FOTO: fotobanka Profimedia

Cílem celého kolosálního komplexu je převést stáří podléhající materiál do nestárnoucí digitální kvality a uchovat ho pro další tisíciletí. Pokud chcete, aby se pro příští tisíciletí uchoval třeba právě váš oblíbený film, můžete jej doporučit do filmového registru. Musí ale jít o film s kulturním, historickým nebo estetickým významem.