Jak se podněty etnickými motivy projeví v našich bytech? Třeba temnou, teplou až mystickou výzdobou, z níž je patrný zájem o exotické kultury.

Kala a lilie barvami a tvarem výrazně kontrastují s pozadím s africkými vzory. Je pozoruhodné, jak silný dojem dokážou dva květy vytvořit.

Proč si nepořídit exotickou stěnu? Sbírka váz je inspirována přírodou a krásně kontrastuje s barvami lilie, orchideje, heliconie, monstery a kaly. Výsledný dojem je veselý, se silným odkazem na Afriku.

FOTO: Holandská květinová kancelář

Lilie se zvířecími vzory na okvětních plátcích vnáší do interiéru dotek exotiky stejně jako klokaní tlapka a leucospermum přinášejí do kytic bizarnost a rozmarnost, typické znaky květinového trendu letošní zimy.

Lilie se zvířecími vzory na okvětních plátcích vnáší do interiéru dotek exotiky stejně jako klokaní tlapka a leucospermum přinášejí do kytic bizarnost a rozmarnost, typické znaky květinového trendu letošní zimy.

FOTO: Holandská květinová kancelář

Pestrou vícedruhovou kytici, kterou tvoří lilie, gloriosa, karafiát, pryšec, lotos, kala, heliconia a leucospermum, drží pohromadě etnický pásek (vlevo). Barevná směsice tkanin a květin vsazených do vydlabaných plodů působí živě a vesele (vpravo).

Pestrou vícedruhovou kytici, kterou tvoří lilie, gloriosa, karafiát, pryšec, lotos, kala, heliconia a leucospermum, drží pohromadě etnický pásek (vlevo). Barevná směsice tkanin a květin vsazených do vydlabaných plodů působí živě a vesele (vpravo).

FOTO: Holandská květinová kancelář

Překvapivých a efektních výsledků dosáhneme kombinováním květin a etnických předmětů. Toto aranžmá s lilií a marockými míčky ukazuje, že lidové umění a příroda spolu dokonale ladí.

Překvapivých a efektních výsledků dosáhneme kombinováním květin a etnických předmětů. Toto aranžmá s lilií a marockými míčky ukazuje, že lidové umění a příroda spolu dokonale ladí.

FOTO: Holandská květinová kancelář

Lilie, heliconie a dekorativní plody okurky (vlevo) v aranžmá, které připomíná dávné rituály. Působivou atmosféru vytvářejí dvě vypichovaná aranžmá uspořádaná z lilie, heliconie a kaly do vrstev (vpravo).

Lilie, heliconie a dekorativní plody okurky (vlevo) v aranžmá, které připomíná dávné rituály. Působivou atmosféru vytvářejí dvě vypichovaná aranžmá uspořádaná z lilie, heliconie a kaly do vrstev (vpravo).

FOTO: Holandská květinová kancelář

Kala a lilie barvami a tvarem výrazně kontrastují s pozadím s africkými vzory. Je pozoruhodné, jak silný dojem dokážou dva květy vytvořit.

Kala a lilie barvami a tvarem výrazně kontrastují s pozadím s africkými vzory. Je pozoruhodné, jak silný dojem dokážou dva květy vytvořit.

FOTO: Holandská květinová kancelář

  • Měkčího dojmu dosáhneme použitím tmavě hnědé namísto černé barvy. 
  • Aby interiér nepůsobil pochmurně, použijeme hlavně květiny teplých a jasných barev, které dodají našim domovům přírodní sílu a energii.
  • Důležitou roli v dekoracích hraje tentokrát dřevo. Objevuje se v mnoha podobách - od neopracovaného po hladké, přes lesklé až po vzorované. Přednost dáme robustním tvarům, často ručně opracovaným, ne zcela dokonalého a pravidelného vzhledu.
  • Dekorace doplníme etnickými vzory a výraznými a pestrými tisky.