Elegantní křeslo nebo židle dovede interiér zútulnit a dodá mu na zajímavosti. Vlnivé linie křesel, které jsou inspirovány tvary přírody se tak perfektně hodí do všech pokojů romanticky založených žen.

Křesílko z polštáře - Calin, fuchsiové - Pumpkin (Ligne Roset). Dole: křesílko Palm Sled s květy (Lino, cena cca 15 500). Elegantní tvary má i klasická thonetka, v zelené s motivem srdce vás vyjde na 2 105 Kč, obyčejná žlutá nebo modrá na 1 880 Kč (TON).

Vpravo: Křesílko z polštáře - Calin, fuchsiové - Pumpkin (Ligne Roset). Dole: křesílko Palm Sled s květy (Lino, cena cca 15 500). Elegantní tvary má i klasická thonetka, v zelené s motivem srdce vás vyjde na 2 105 Kč, obyčejná žlutá nebo modrá na 1 880 Kč (TON).

FOTO: Ligne Roset, Lino, TON

Vlnivé linie oceníte i v kanceláři. Elegantní otočné židle s polstrováním se hodí pro dlouhé porady, kdy potřebujete mít pohodlí. Oceníte je i v domácích kancelářích. Pokud budete židli využívat i při relaxaci a čtení, vybírejte tu s dynamickým sezením, na níž se lze pohybovat do všech stran, houpat se a střídat různé polohy. Díky tomu budou naše svaly neustále v činnosti a nebudeme mít pak ztuhlou šíji.

Vlevo: křeslo Shells (TONTON, cena od 19 800 Kč), vpravo: francouzské křeslo LOTUS (Artelano).

Vlevo: křeslo Shells (TONTON, cena od 19 800 Kč), vpravo: francouzské křeslo LOTUS (Artelano).

FOTO: Artelano, TONTON

Pro domácí pohodu u televize volte hebké materiály, díky nimž si doma užijete intenzivnější relaxaci a uvolnění. Prostorné křeslo s měkkým sedákem je také sázkou na jistotu.

Hebké posezení na sedačce Cipria navodí romantickou atmosféru (Edra), vlevo: křeslo Papasan (cena: cca 2 000 Kč, JYSK).

Hebké posezení na sedačce Cipria navodí romantickou atmosféru (Edra), vlevo: křeslo Papasan (cena: cca 2 000 Kč, JYSK).

FOTO: Edra, Jysk

Pro neformální setkání u konferenčního stolku se hodí střízlivější křesla v jednotné barvě. Vsadit můžete třeba na retro design a na okrovou barvu a na impregnovanou kůži či tvíd. 

Vlevo: křeslo Rock (cena od 20 680), vpravo: křeslo Schelly (cena od 24.990).

Vlevo: křeslo Rock (cena od 20 680), vpravo: křeslo Schelly (cena od 24.990).

FOTO: Boconcept

Častým problémem je u křesel údržba, pokud možno tak volte ta se snímatelnými potahy, dobře se bude čistit i kůže. Nejméně času vás bude stát údržba plastových židlí.

Když plastovou židli tak ve stylu pop-artu

Plastové židle seženeme v mnoha barevných provedeních, jejich velkou výhodou je lehkost. Problémem bývá plastový vzhled, který z nich často dělá kýčovité interiérové kousky. Berte proto na vědomí, že plast je typický pro pop-art a v podobném ladění je tak vhodné volit celý vzhled interiéru. O interiéru ve stylu pop-art se více dočte zde.

Zábavnou popovou židli s liniemi lidského těla s názvem Him&Her (Ona a On) navrhl Fabio Novebre. Základem je židle Panton, navržená Vernerem Pantonem, která je v zadní a spodní části výrazně odlišně tvarována podle svalnatého mužského či oblými křivkami dle ženského těla.

Záměrem designéra bylo, aby židle byly co nejvíc sexy.

Záměrem designéra bylo, aby židle byly co nejvíc sexy.

FOTO: Alax nábytek

Z předního pohledu byste jen těžko poznali, že jde o unikátně tvarovanou židli. Zezadu však vyniknou záda, hýždě a podepření o špičky opřených chodidel.

Vlevo: klasická židle Pantonka, vpravo: židle HIM&HER. Klasickou Pantonku pořídíte cca za 6 000 Kč, její dvojče s pozadím cca za 7 800 Kč.

Vlevo: klasická židle Pantonka, vpravo: židle HIM&HER. Klasickou Pantonku pořídíte cca za 6 000 Kč, její dvojče s pozadím cca za 7 800 Kč.

FOTO: Vitra, Alax nábytek

V pop-artovém duchu můžete volit i polstrovaná křesla. Měla by mít výraznou sytě červenou barvu a tvary srdce či polibku.

Židle a konferenční křeslo připomínají polibek (design Eero Saarinen, Knoll).

Židle a konferenční křeslo připomínají polibek (design Eero Saarinen, Knoll).

FOTO: Knoll

Ladnější provedení sedacího nábytku interiéru rozhodně neuškodí, ubere mu na formálnosti a přidá na eleganci.