Agresivní barvy bavily návrháře 80. let, kterými se inspiruje i slavný designér Karim Rashid. Ten na neonové barvy nedá dopustit. [celá zpráva]

Zářivé barvy jsou letos u designérů v kurzu

Oblíbené jsou tyto barvy i letos. Najdeme je třeba v kolekci společnosti Fluo, která je nominována na cenu Designér roku za pestrobarevná křesla. Na Výrobce roku je zase nominována společnost Aurela Morava za kolekci komod se zářivými šuplíky.

V prázdném obývacím pokoji, kde chybí řada nábytku, sehraje sytě žlutá knihovna roli nejvýraznější dekorace.

V prázdném obývacím pokoji, kde chybí řada nábytku, sehraje sytě žlutá knihovna roli nejvýraznější dekorace.

FOTO: Kartell

S konceptem použití zářivých barev jako dominanty nábytku přichází i Lucie Koldová, která je také nominována na Designéra roku. Na ocenění aspiruje se svým stolem Treasury Table a s knihovničkou Cheeky Boxes.

I Lucie Koldová pracuje s barevnými fóliemi a plochymi jako s dominantou nábytku.

I Lucie Koldová pracuje s barevnými fóliemi a plochami jako s dominantou nábytku.

FOTO: Koláž Novinky.cz, Czech Grand Design

Jednoduchou kuchyň, kterou oživil výraznými plochami v barvách zvýrazňovačů, navrhl designér Roman Vrtiška. Návrh a řešení kuchyní ve velikostech S, M a XL vychází z potřeb majitelů bytů střední velikosti a umožňuje jim maximální volnost při výběru kombinací materiálů a barev.

Za tento návrh kuchyně je Roman Vrtiška moninován na letošní cenu Czech Grand Design.

Za tento návrh kuchyně je Roman Vrtiška nominován na letošní cenu Czech Grand Design.

FOTO: Indeco

Tato řada je určena pro milovníky živých barev a pro ty, kdo ocení širokou možnost kombinací. Obsáhlá série s mnoha variantami a velikostmi modulů umožňuje operativně reagovat na vzhledově různý prostor. V základní paletě nechybí sytě limetková a fuchsiová barva, které rozzáří každý interiér.

Samolepy pro rychlou změnu

S podobným konceptem, který umožňuje polep širokou škálou samolepů přišel letos i Ondřej Karšulín, který také navrhl velmi jednoduchou kuchyň do menších bytů, jejíž vzhled je možné během půl hodiny zcela změnit.[celá zpráva]

Vrtiška navrhl v podobném vyznění i dominantní úložné prostory. Limetkově zelená vestavěná šatní skříň má podle něj dominovat spíše mužskému obývacímu pokoji.

Návrh interiéru obývacího pokoje pro muže.

Návrh interiéru obývacího pokoje pro muže.

FOTO: Indeco

Fuchsiová se podle Vrtišky hodí spíše do pokojů, kde přebývají hlavně ženy. Pokoji dominují světlejší barvy a oblé motivy.

Návrh interiéru obývacího pokoje pro dámy.

Návrh interiéru obývacího pokoje pro dámy.

FOTO: Indeco

Výrazné barvy se hodí do uměřených interiérů zařízených minimalisticky nebo ve stylu pop-artu, pro které jsou umělohmotné barvy typické.

Židle Mani se hodí do větších nezařízených prostor.

Židle Mani se hodí do větších nezařízených prostor.

FOTO: Kartell

Výrazné zářivé syté barvy spolu s bílou výmalbou přinesou do bytu svěží světlý nádech a oživí a omladí interiér.