Pokud se však pro realizaci kamen rozhodnete, není to úplně snadná záležitost. Jan Řehoř, který se již třicet let věnuje výrobě tradičních keramických kachlů k tomu Novinkám řekl: „To, co dnes nazýváme kamny, se vlastně jmenuje kachlový kuchyňský sporák. Ten býval v kuchyni centrem dění, sloužil jako vytápění prakticky celého prostoru a vařilo se na něm.“

Za staletí se tento kus domácího vybavení prý téměř nezměnil. Pokud se chcete pustit do realizace sporáku, zvolte nejprve vhodný vzor a barvu kachlů. Následně byste se měli rozhodnout, jaký tvar by vaše kamna měla mít.

Možností je celá řada, od tradičního malého sporáku s plotnou, po velká kamna s pecí a lavicemi nebo ležením. „Zákazník si vybere, zda chce jednu nebo dvě trouby a zvolí rozvržení a množství úložných prostor na dřevo. Zároveň se musí rozhodnout pro typ kování. To může být selské, rustikální nebo například chromové,“ vysvětluje Jan Řehoř.

Kamna sloužící zároveň jako krb

FOTO: www.bauers-kamna.cz

Sporák může být takzvaně dvoustranný - obestavěný kachli do tvaru písmene L nebo umístěný při jedné zdi. Součástí může být i prostor pro ležení s tradičním názvem „honzíčkárna“. Pokud si s výběrem nevíte rady, pomůže vám kamnář, který zároveň poradí s vhodným umístěním ke komínu a upozorní na případné problémy. Většina studií, která se výrobou sporáků zabývá, zároveň nabízí možnost zhotovení trojrozměrného modelu, díky němuž si celý projekt snáze představíte.

Celá realizace je potom na kamnáři nebo firmě a vy už se můžete jenom těšit na příjemný čas strávený za pecí.