Hyacinty jsou typické vánoční rostliny, i když u nás jsou díky svěžím barvám a vůni oblíbené především na jaře. Jsou k dostání v mnoha barvách a dokážou nádherně provonět celý pokoj svěží přírodní vůní.

Speciální dekorativní taštičky skrývají květináčky s bílými hyacinty obalené mechem. Rostlina je doplněna andělskými vlasy a stříbrnými vánočními kouličkami.

Speciální dekorativní taštičky skrývají květináčky s bílými hyacinty obalené mechem. Rostlina je doplněna andělskými vlasy a stříbrnými vánočními kouličkami.

FOTO: Holandská květinová kancelář

Čím je barva hyacintů výraznější, tím je i vůně silnější. Letos bodují jako drobné adventní dárky nebo jako malá pozornost při návštěvě během vánočních svátků. I když je pro ně typická modrá a růžová barva, letošním hitem je bílá.

Hyacinty multiflora s bohatou záplavou květů. Dojem zesiluje koule vytvořená nebo podložka, která podtrhuje barvu aranžmá, z něj vytváří slavnostní vánoční dar. ze svázaných miniaturních vánočních ozdob a kus neopracovaného dřeva.

K luxusnímu vzhledu růžové multiflory přispívají výrazné doplňky. Atraktivní miska nebo podložka, která podtrhuje barvu aranžmá, z něj vytváří slavnostní vánoční dar.

FOTO: Holandská květinová kancelář

Jak květinu naaranžovat

  • Bíle kvetoucí hyacint kombinujeme se stříbrnou nebo zelenou barvou obalu či s drobnými doplňky. Moderní vzhled podtrhne i čirá váza a dvě aranžmá vedle sebe vizuální účinek zesílí.
  • Využijeme i různé sklenky, v jejichž hrdle sedí cibulky a jen kořínky zasahují do vody.
  • Chybět nesmějí barevné vánoční kuličky, perličky nebo andělské vlasy.
  • K hyacintům patří i různé druhy dřeva. Zatímco do luxusních aranžmá použijeme dřevo leštěné nebo lakované, na přírodní aranžmá spíš čerstvou kůru na obalení květináče.

 

Hyacinty multiflora s bohatou záplavou květů. Dojem zesiluje koule vytvořená ze svázaných miniaturních vánočních ozdob a kus neopracovaného dřeva.

FOTO: Holandská květinová kancelář

 

Nároky na péči

Hyacint kvete při teplotě 16-20 °C, kvete obvykle 21 dní, při vyšších teplotách bude tato doba kratší.

Květináč nepřihnojujeme, pouze pravidelně zaléváme. Barvu květu u zeleného poupěte poznáme podle cibulky. Z bílé vyroste bílý květ, z načervenalé červený květ a z modré modrý.

Do skleněných jednoduchých váz s perličkami na dně naaranžujeme jednotlivě bílé hyacinty a sestavíme je do skupiny tak, aby vytvořily stylovou dekoraci.

Do skleněných jednoduchých váz s perličkami na dně naaranžujeme jednotlivě bílé hyacinty a sestavíme je do skupiny tak, aby vytvořily stylovou dekoraci.

FOTO: Holandská květinová kancelář

 

Hyacint doplněný vánočními ozdobami se stává ideálním aranžmá pro nadcházející vánoční dny. Bohatšího dojmu dosáhneme seskupením více rostlin.

Hyacint doplněný vánočními ozdobami se stává ideálním aranžmá pro nadcházející vánoční dny. Bohatšího dojmu dosáhneme seskupením více rostlin.

FOTO: Holandská květinová kancelář