Každá část těla si žádá trochu jiný druh relaxačních pomůcek. Chodidla skvěle promasíruje podložka, horké kameny prohřejí záda, speciální polštáře uvolní šíjové svaly a o zbytek se postará masážní přístroj.

Relaxace s horkými kameny pro dlouhé zimní večery

Relaxační souprava s horkými kameny je zase ideální pro uvolnění ztuhlých svalů působením tepla. Podle staré masážní metody jsou přírodní čedičové kameny zahřáty zhruba na 60°C a potom pokládány na tělo.

Následně jsou kameny ve spojení s olejem používány při masáži. Tlak a teplo pak uvolňují svaly.

Sada na masáž: 23 čedičových kamenů ve třech velikostech (cena cca 1 200 Kč, včetně brožury o masáži horkými kameny a bambusového úložného boxu).

Sada na masáž: 23 čedičových kamenů ve třech velikostech (cena cca 1 200 Kč, včetně brožury o masáži horkými kameny a bambusového úložného boxu).

FOTO: Tchibo

Nezapomeňte si domácnost na relaxaci připravit. Lůžko opatřete chráničem matrace, který zabrání prosáknutí vonných olejů. Místo povlečení volte froté ručníky.

Relaxační podložka imituje oblázkovou pláž

Příjemnou masáží je procházka po podložce, která imituje oblázkovou pláž. Reflexní terapie chodidel vychází z ideje, že pro každý orgán v těle se na chodidlech nachází příslušná reflexní zóna. Tradiční čínská medicína tuto relaxaci zná už už od čtvrtého století před naším letopočtem. Pravidelné masírování bodů má rozproudit energii a napomoci uvolnění.

Zdravotní podložka VitaBeach z matného polyuretanu napodobuje přirozený kamenitý terén.

Zdravotní podložka VitaBeach z matného polyuretanu napodobuje přirozený kamenitý terén.

FOTO: VitaBeach

Novinkou jsou podložky napodobující oblázkovou pláž, jejíž různě vysoké oblázky se mohou pohybovat na všechny strany. Podložku využijete v koupelně nebo na ní můžete dělat dobře svým nohám během pečení vánočního cukroví.

 

Všichni stále chodíme v botách, kde je chodidlo velmi málo stimulováno. Nejpřirozenější způsob stimulace je však na boso, tj. vestoje při chůzi. Pro tuto stimulaci se též používají kameny.Prof. Karel Lewitt, neurolog

 


Zajímavou novinkou, kterou využijete při relaxaci ve vaně, jsou speciální polštářky určené do mokrého prostředí. Pro lepší spánek se ale hodí zase jiný typ polštářů, třeba z pohanky nebo z pecek třešní.

Sáček z čisté bavlny, který je naplněn peckami z třešní, může být používán za tepla i za studena. Povlak lze svléknout a vyprat. Stejně tak vás povzbudí i pohanková náplň polštáře, díky které získáte během spánku větší stabilitu. Pohanka zároveň zmírňuje nespavost a pomáhá při migrénách.

Rašelinová koupel Balneo a relaxační polštářek do vany, ten je plněn polystyrénovými kuličkami, které umožní jeho rychlé schnutí. Okraj vany tak nechladí do zátylku (cena: 260 Kč), cena samotného polštářku: 140 Kč.

Rašelinová koupel Balneo a relaxační polštářek do vany, který je plněn polystyrénovými kuličkami, jež umožní jeho rychlé schnutí. Okraj vany tak nechladí do zátylku (cena: 260 Kč), cena samotného polštářku: 140 Kč.

FOTO: Snílek


Pohankový medvěd potěší malé i velké. Pohanka totiž dobře absorbuje teplo, po nahřátí na radiátoru je polštářek vhodný na zahřátí či na tišení bolesti (cena 425 Kč, Kotě v botě). Fialový s třešňovými peckami pak uvolí šíjové svaly (cena cca 250 Kč).

Pohankový medvěd potěší malé i velké. Pohanka totiž dobře absorbuje teplo, po nahřátí na radiátoru je polštářek vhodný na zahřátí či na tišení bolesti (cena 425 Kč, Kotě v botě). Fialový s třešňovými peckami pak uvolní šíjové svaly (cena cca 250 Kč).

FOTO: Kotě v botě, Tchibo

Tu správnou atmosféru navodí svíčky a aromalampy

Rozmístěte doma vonné svíčky a oleje, díky kterým si užijete vánoční atmosféru naplno. Aromalampa je ideální kombinací svíčky i vonné esence a pro vánoční večery je tak ideálním společníkem. Zimní atmosféru navodíte s pomocí svíček s krajkovým motivem.

Vlevo: svíčky Tendenz Oppulenz (cena: 299 Kč/ks, Kare), vpravo: svícen ve tvaru věnce ( cena cca: 39 Kč, Jysk).

Vlevo: svíčky Tendenz Oppulenz (cena: 299 Kč/ks, Kare), vpravo: svícen ve tvaru věnce ( cena cca: 39 Kč, Jysk).

FOTO: Kare, Jysk

Zkuste si Vánoce zpříjemnit častými relaxacemi. Světlo svíček a na dotek příjemné materiály pak podtrhnou uvolňující atmosféru.