Takové rostliny zkrášlí interiér! Velká nebo drobná, světlá nebo tmavá či bohatě kvetoucí – každá rostlina je jedinečná a osobitým způsobem dotváří interiér. A barevně kvetoucí rostlina rozjasní i ten nejšedivější kout.

Miltonie kvete několik týdnů a vykvétá až dvakrát do roka. Vyhovuje jí tlumené světlo, čerstvý vzduch a jednou měsíčně speciální hnojivo pro orchideje.

Miltonie kvete několik týdnů a vykvétá až dvakrát do roka. Vyhovuje jí tlumené světlo, čerstvý vzduch a jednou měsíčně speciální hnojivo pro orchideje.

FOTO: Holandská květinová kancelář

Navíc se s nimi cítíme lépe! Vždyť rostliny v interiéru čistí vzduch a zachytávají prach i nečistoty. Zvyšují také vzdušnou vlhkost, doslova zlepšují prostředí kolem nás. V kancelářích dochází po jejich rozmístění k poklesu bolestí hlavy, kašle a pocitu sucha v krku.

Miltonie je luxusní orchidej se sytě zelenými listy a pozoruhodnými květy, díky níž získá interiér švih a uvolněný styl tropů. - vlevo; Miltonii se někdy říká maceškovitá orchidej - vpravo

Miltonie je luxusní orchidej se sytě zelenými listy a pozoruhodnými květy, díky níž získá interiér švih a uvolněný styl tropů. - vlevo; Miltonii se někdy říká maceškovitá orchidej – květy připomínají macešky. Nejčastěji se vyskytují v červenobílé barevné kombinaci s kapkou žluté barvy ve středu květu. - vpravo

FOTO: Holandská květinová kancelář

Také uklidňují a mají pozitivní vliv na lidskou psychiku. O jejich všestranné prospěšnosti věděli už naši předkové – lásku k rostlinám tedy máme dávno zakódovanou v genech. Abychom se z rostlin radovali co nejdéle a využili jejich pozitivního působení, dodržujme základní pravidla péče: pokojová rostlina má ráda dobře osvětlené stanoviště chráněné před přímým sluncem a průvanem. Nepatří nad radiátor ani na místo, kde hrozí výrazné výkyvy teplot. Zaléváme ji měkkou vodou, nejlépe dešťovou nebo převařenou vodovodní, o pokojové teplotě.

Begonie

Begonie

FOTO: Holandská květinová kancelář

Jakými květinami se obklopíme? Pro říjnové dny se hodila begónie s nekonečným množstvím vzorů, v listopadu vsaďme na magickou krásku – miltonii. A v prosinci nás nadchne nejspíš schlumbergera, vyznačující se sílou květu.

Vánoční kaktus (Schlumbergera)

Vánoční kaktus (Schlumbergera)

FOTO: Holandská květinová kancelář

 

Vánoční kaktus (Schlumbergera) kvete každoročně mezi listopadem a lednem, rozjasní interiér a dodá mu na barevnosti. - vlevo; Schlumbergera, známá také jako vánoční kaktus, několik měsíců spokojeně dřímá, ale pak vyraší v rychlém sledu pupeny. - vpravo

Vánoční kaktus (Schlumbergera) kvete každoročně mezi listopadem a lednem, rozjasní interiér a dodá mu na barevnosti. Navíc je odolná, ale během kvetení chce světlé místo a zálivku. - vlevo; Schlumbergera, známá také jako vánoční kaktus, několik měsíců spokojeně dřímá, ale pak vyraší v rychlém sledu pupeny, takže to vypadá, jako by jeden květ vykvétal z druhého. - vpravo

FOTO: Holandská květinová kancelář