Ne každý má k nakupování interiérových kousků v bazaru kladný vztah, a tak není od věci se podívat na nový nábytek se starším designem, který má tvary prověřené léty. 

Lidové motivy jsou letos opět v kurzu

Romantizující dekorační předměty zútulní každý pokoj a v kuchyni dodají domovu na útulnosti. Nezapomínejte také na vhodně zvolené dekorace. Ubrousky ozvláštní každý jídelní stůl a přijdou vás doslova na pár korun. Vsaďte na květinové vzory a na kombinaci modré a bílé barvy.

Lidové motivy jsou letos ostatně opět v kurzu. Nejpopulárnější byly v době národního obrození, právě v té době vznikla celá řada ikonických vzorů a motivů, které se dnes opět dostávají do módy.

Dobře vypadá i povlečení s lidovými motivy. To si můžete dovolit i v moderněji zařízeném bytě, kde bude působit jako stylové retro. Lidové výšivky a krajky byly v době národního obrození k vidění na veškerém textilu a dnes jsou opět trendy.

Nábytkové repliky s efektem distress jsou od originálů k nepoznání

Působivého dojmu dosáhnete kombinací starých a nových nábytkových kusů. Repliky malovaných skříní z masivního dřeva vás vyjdou levněji než originální kusy a navíc si je můžete nechat vyřezat a ručně namalovat podle předloh, návrhů a podkladů v různých barvách a odstínech. Efektním tipem na skvělý vzhled takového nábytku je tzv. zestařený povrch - distress, který se v současné době těší značné oblibě u nás i v zahraničí.

Za pozornost ale stojí i sériové nábytkové kousky. I ty mohou v interiéru vypadat dobře. Stačí je jen doladit vhodnými dekoracemi. Volte vždy kontrastní kousky, které dodají nábytku punc lidovosti.