Změna interiéru je někdy příležitostí k tomu, jak si ozvláštnit život a udělat důležité změny. V bytě, který vás nudí a není pro vás útulným místem se na podzim nebudete asi cítit moc příjemně.

Pro většinu lidí je útulný byt základem pohody a téměř životní potřebou. Úklid, rekonstrukce nebo jakýkoli krok vedoucí k útulnějšímu bydlení je pro ně součástí duševní hygieny. Jana Šplíchalová, specialistka na zařizování interiérů

Nemusí se přitom jednat o velké investice související s rozsáhlou rekonstrukcí bytu a nákladným projektem drahého architekta. Nejprve je třeba uvolnit pro změnu místo. Zbavte se proto všech nefunkčních a nepotřebných věcí, které máte. Dekorace a látky volte v teplých tónech, vsaďte na meruňkovou, šípkově červenou a žlutou.

Pak můžete začít s výzdobou stěn. Dokonale postačí nalepovací dekorace. Vybírejte z palety hnědých zemitých barev. Nástěnnou dekoraci si můžete poskládat z jednotlivých dílů podle svého. Samolepy jsou znovu nalepitelné, proto nemusíte mít strach, že se vám jejich instalace nepodaří.

Aby byla změna opravdovou radostí, změňte rozmístění nábytku. Nechte vyniknout kousky ze dřeva, naopak se vyhněte chladným ocelovým madlům a sklu. Odřenou skříň polepte zajímavou samolepící tapetou, bude jako nová.

Starý nevzhledný nábytek, který není nijak zvlášť cenný, můžete nalakovat a sladit jej s laděním celé místnosti.

FOTO: www.brambleco.com


Působivou atmosféru navodíte také za pomoci vlněných závěsů v teplých barvách. Na stůl dejte ubrus či běhoun ladící se závěsy. Doplňte mohutnějšími svícny a pohovku převlečte do nového s pomocí přehozu.

I židle mohou získat působivý podzimní šmrnc. Třeba díky povlakům na zavazování. I ta nejobyčejnější židle se tak stane křeslem jako ze zámku.

Přímo nad stůl zavěste světlo, v ponurých dnech vám bude dostatek světla zvedat náladu a motivovat vás. Na podlahu patří vlněný huňatý koberec s vysokým vlasem, který prostor zútulní a vás zahřeje.