Při výběru servírovacího stolku bývá zásadní jeho skladnost a složitelnost. V malém bytě vám k servírování dokonale postačí pěkný jídelní podnos, ve větším bytě si můžete dovolit pojízdný servírovací stolek s barem. Kvalitou a designem by měl stolek korespondovat s vybavením interiéru.

Při výběru stolku na kolečkách je třeba brát v potaz, že čím menší průměr koleček, tím hůř budete se stolkem manipulovat na lehce nerovném povrchu. Vyplatí se proto vsadit na co nejstabilnější varianty a kvalitní provedení.

Stolek vybírejte podle stylu a velikosti bytu

Do bytu zařízeného v rustikálním stylu proto volte stolek či podnos ze dřeva, proutí nebo z ratanu.

Snídaňový stolek z ratanu má na boku praktickou přihrádku pro noviny. Cena cca 1 950 Kč.

Snídaňový stolek z ratanu má na boku praktickou přihrádku pro noviny. Cena cca 1 950 Kč.

FOTO: Hitra

Skvělým tipem je vybrat si stolek s podnosem v jednom, který vám umožní servírovat jídlo návštěvám v obýváku i drahé polovičce v ložnici.

Vpravo: servírovací stolek z masivního dřeva ( 1 190 Kč), vlevo: stolek z nerez oceli a masivní břízy má kolečka s brzdičkou pro vysokou stabilitu. Prkénko lze použít také jako podnos (cena: 2 490 Kč).

Vlevo: servírovací stolek z masivního dřeva ( 1 190 Kč), vpravo: stolek z nerez oceli a masivní břízy má kolečka s brzdičkou pro vysokou stabilitu. Prkénko lze použít také jako podnos (cena: 2 490 Kč).

FOTO: Ikea

Minimalisticky zařízenému bytu bude naopak slušet stolek v čistých liniích z chladných materiálů, ze skla a oceli.

Praktický vozík složený z plastových a kovových komponentů, Battista je roztažitelný na rozkládací stůl (přijde cca na 20 000 Kč). Vpravo: stolek B&B Italia v matné bílé nebo černé.

Pojízdné servírovací stolky ze skla a chromu (stolek vlevo: cena 9 450 Kč, vpravo: cena 5 590 Kč).

FOTO: BoConcept

Dobrým pomocníkem v domácnosti jsou také otočné tácy, které vám umožní si lehce vybrat k snídani to, na co zrovna máte chuť. Pro ty, kteří rádi svačí u televize máme zase dobrý tip v podobě stolků, které zasunete pod křeslo, pohovku nebo pod postel.

Vlevo: odkládací stolek z dubu a chromu Trolley (design Fréderic Ruyant) slouží i jako bar. Vpravo: stabilní stolek je ideálním kusem nábytku k posteli (design Alban Sebastien Gilles).

Vlevo: odkládací stolek z dubu a chromu Trolley (design Fréderic Ruyant) slouží i jako bar. Vpravo: stabilní stolek je ideálním kusem nábytku k posteli (design Alban Sebastien Gilles).

FOTO: Ligne Roset

Nevšedním řešením v malých bytech může být i kombinace pojízdného servírovacího stolku a klasického jídelního stolu. Stolek jednoduše rozložíte a rázem máte stůl, u kterého se pohodlně nají čtyřčlenná společnost.

Praktický vozík složený z plastových a kovových komponentů, Battista je roztažitelný a rozkládací stůl (přijde cca na 20 000 Kč). Vpravo: stolek B&B Italia v romantické matné bílé nebo černé.

Praktický vozík složený z plastových a kovových komponentů Battista je roztažitelný na rozkládací stůl (přijde cca na 20 000 Kč). Vpravo: stolek B&B Italia v romantické matné bílé nebo černé.

FOTO: Kartel Flag store, www.bebitalia.it

Servírovací stolky a podnosy vám zpříjemní chvíle ve dvou i večeři s partou přátel. V kurzu jsou i podnosy z imitace krokodýlí kůže, které sice mohou být efektní, v některých interiérech ale mohou působit kýčovitě.

Vlevo: podnos Metropolis z kůže a oceli (cena za ks 4 500 Kč), vpravo: podnos Rockstar Silver Croco (cena 790 Kč).

Vlevo: podnos Metropolis z kůže a oceli (cena za ks 4 500 Kč), vpravo: podnos Rockstar Silver Croco (cena 790 Kč).

FOTO: Kare

Držte se proto střízlivého designu. Ne nadarmo se říká, že méně je někdy více.