Do čeho se určitě vyplatí investovat jsou základní kusy v bytě, které se často neobměňují. Luxusní materiály užijete hlavně v koupelně.

Vyplatí se například investovat do umyvadla z broušeného mramoru, který dodává prvkům nejen reprezentativní vzhled, ale především téměř neomezenou životnost.

Elegantní design mramorového umyvadla CATANIA se stane nepřehlédnutelným prvkem jakéhokoli interiéru (cena 16 688 Kč).

Elegantní design mramorového umyvadla CATANIA se stane nepřehlédnutelným prvkem jakéhokoli interiéru (cena 16 688 Kč).

FOTO: Perfecto

Letos je kámen opravdu v kurzu. Chybu neuděláte ani tehdy, když si jím obložíte stěny obývacího pokoje. Musíte si ale dát pozor, aby interiér nepůsobil příliš chladně a stroze. Proto je vhodné do obývacího pokoje umístit rostliny a dekorace z vlny nebo jiného měkkého materiálu.

Nová interiérová kolekce Pressoto představuje kámen jako obklad a hlavní dekoraci stěn.

Nová interiérová kolekce Pressoto představuje kámen jako obklad a hlavní dekoraci stěn.

FOTO: Decoland

Luxusním materiálem, který neomrzí, je nerezová ocel. V mokrém a vlhkém prostředí koupelny určitě oceníte nerezové dekorace a úchyty na ručníky, v kuchyni se zase hodí nerezové nádobí, úchytky i spotřebiče. Výjimkou z nerezi ale není například ani stojan na dříví v hale u krbu nebo luxusní nádoba na rostlinu.

Pokud se povrch předmětů z nerezové oceli nijak nemění, není třeba žádných úprav. Pokud se předměty delší dobu nepoužívají, je vhodné omýt je čistou vodou a uložit na suché a čisté místo.

Nerezový stojan na dříví Calore se díky svému minimalistickému designu hodí skoro ke každému krbu (cena 5 090 Kč).

Nerezový stojan na dříví Calore se díky svému minimalistickému designu hodí skoro ke každému krbu (cena 5 090 Kč).

FOTO: Krásný domov

V obývacím pokoji investujte do kvalitní podlahoviny. Nejvíce vydrží exotická dřeva, která jsou navíc letos v kurzu. Vsaďte třeba na teak, který má skvělou odolnost proti vlkosti, odolává poškrábání a nepřijdou si na něj ani plísně. Podlaha z kvalitních dřev sice vyjde draho, ale zato vydrží celá desetiletí.

Podlaha Vicomte z tvrdého dřeva vypadá působivě a vydrží celá léta.

Podlaha Vicomte z tvrdého dřeva vypadá působivě a vydrží celá léta.

FOTO: Ardeco

Kvalitu oceníte i v oblasti sedacího nábytku, tady vsaďte na pravou kůži. Zapomeňte ale na mohutné prošívané pohovky v tmavých barvách. Interiéru budou letos slušet hlavně světlejší pudrové odstíny a minimalistický design.

Investice do koženého sedacího nábytku se vyplatí

Při nákupu luxusních kousků do interiéru se opravdu držte uměřenosti. Ladný a jednoduchý design z módy nevyjde nikdy a investice se vám tak vyplatí.

Kůže je skvělým materiálem, v létě chladí a v zimě hřeje. Další velkou výhodou je fakt, že je lehce udržovatelná. Koberce nebo sedačky z kůže můžete luxovat a vyčesávat obyčejným kartáčkem.

Křeslo Tirup z měkké a odolné kůže, která se snadno udržuje (cena 9 980 Kč).

Křeslo Tirup z měkké a odolné kůže, která se snadno udržuje (cena 9 980 Kč).

FOTO: Ikea

Vlhkým hadříkem s trochou mýdla lehce vyčistíte i hladkou jemnou kůži - tzv. kůži impregnovanou, která se v domácnostech používá více. Impregnace totiž zabraňuje, aby se do materiálu dostal prach a nečistoty.

Pro doladění interiéru a dodání luxusního vzhledu už můžete použít levnějších dekorací. Stačí vsadit na správnou neagresivní barevnost, uměřený tlumený lesk a bohaté ornamenty.

K luxusu patří také lesk a bohaté prošívání, pořiďte si třeba běhoun na stůl s třpytivým vzhledem a s odnímatelnými střapci ve švestkové barvě (cena cca 250 Kč).

K luxusu patří také lesk a bohaté prošívání, pořiďte si třeba běhoun na stůl s třpytivým vzhledem a s odnímatelnými střapci ve švestkové barvě (cena cca 250 Kč).

FOTO: Tchibo

Luxusní materiál má být předně materiálem kvalitním. O takový materiál se nemusíte celá léta starat, neopotřebuje se a stále si zachová stejný luxusní vzhled.

Starožitný nábytek bývá velmi kvalitní

Nábytek z tvrdých dřev a v provedení, které vydrží věky byl kdysi samozřejmostí. Proto k luxusním kouskům v interiéru rozhodně patří i starožitný nábytek.

Veletrhy starožitností nabízejí k mání celou plejádu luxusních kusů do interiéru.

Veletrhy starožitností nabízejí k mání celou plejádu luxusních kusů do interiéru.

FOTO: MIP GROUP a.s

Do interiéru si můžete pořídit třeba kvalitní starožitné hodiny. Vybrat si můžete například na veletrhu starožitností a umění Antik 2009. Ten se koná až do 3. 10. 2009 denně 10 do 18 hodin na pražském Výstavišti v Holešovicích.