S nápadem vytvořit takovou vázu přišlo prvně studio Qubus Maxima Velčovského a uvedlo na trh abstraktní vázy ve zlatě a v porcelánu. Edice těchto váz je recesí a má upozorňovat na nevkus zlatého zdobení jídelních souprav a dekorací.

Série abstraktních váz od designéra Maxima Velčovského.

Série abstraktních váz od designéra Maxima Velčovského.

FOTO: Qubus

Lesklé zdobení jídelních servisů a váz ale bere zcela vážně designér Aisslinger. Vázy vznikly v experimentální laboratoři pro foukané sklo ve Francii.

Tyto působivé kousky nesou stopy otisku textilu, díky kterým je každá váza originálem. Metalické kousky vznikly v oranžové, tmavě zelené, šedé a červené barvě. Vysoké jsou cca 40 cm.

Série abstraktních váz nese název Mesh.

Série abstraktních váz nese název Mesh.

FOTO: Studio Aisslinger

Vázy lesklých tvarů se ale hodí jen do opravdu uměřeného interiéru. Nechte je proto vyniknout a nepořizujte si do interiéru další blyštivé dekorace.

Trend metalických abstraktních váz učaroval i designérovi Ronovi Aradovi. Navrhl atypickou vázu Babyboop z nerez oceli.

Trend metalických abstraktních váz učaroval i designérovi Ronovi Aradovi. Navrhl atypickou vázu Babyboop z nerez oceli.

FOTO: Alessi

S vázou abstraktních organických tvarů na poli designu prve zabodoval  Alvar Aalto. Váza, kterou navrhl je dodnes perlou interiérů. Nepravidelné vlnivé linie vázy jsou inspirovány přírodou, zvláště finskými jezery.

Vlevo: Váza Versailles (Kare), vpravo nahoře: Golden edition Maxima Velčosvkého (Qubus), dole uprostřed: interiéru milovníků náročného designu pak bude slušet legendární váza Alvar Aalto z bílého ručně foukaného skla (iittala).

Vlevo: Váza Versailles (Kare), vpravo nahoře: Golden edition Maxima Velčosvkého (Qubus), dole uprostřed: interiéru milovníků náročného designu pak bude slušet legendární váza Alvar Aalto z bílého ručně foukaného skla (iittala).

FOTO: Novinky.cz, Kare, iittala, Qubus

Pokud si chcete do interiéru pořídit trendy vázu, ale hledáte nadčasový design a uměřené provedení, vsaďte na některou z mnoha levnějších variant kapkovitých váz.

Vázy Yoko pořídíte od 150 Kč.

Vázy Yoko pořídíte od 150 Kč.

FOTO: Asa Selection

Vázám letos vládnou přírodní tvary, zapomeňte proto na geometrii a na pravidelnost a zkuste do interiéru zakomponovat třeba právě vázy v tomto provedení. Interiér pak nebude působit tak stroze.