Nejen tvarem, ale i barvou a materiálem. K žádaným patří plast a keramika, ať už dáme přednost přírodnímu vzhledu keramiky nebo barevné glazuře s větší životností. Máme-li moderní minimalistický byt, budeme preferovat sklo, hliník a nerez, v interiérech zařízených na severský způsob vynikne dřevo a přírodní i umělý kámen.

Květináče Quadro odrážejí nejnovější trendy v designu. Hranaté květináče jsou nejvyhledávanější. K dostání i v bílé barvě (od 120 Kč, Mandarinka).

Květináče Quadro odrážejí nejnovější trendy v designu. Hranaté květináče jsou nejvyhledávanější. K dostání i v bílé barvě (od 120 Kč, Mandarinka).

FOTO: Mandarinka

Důležité je, aby se květník s rostlinou doplňoval. Budeme-li dodržovat pravidlo, že k jednoduché rostlině patří výrazný květináč a naopak, nic nezkazíme! Aby se rostlinám v květináči dobře dařilo, záleží hlavně na vhodném substrátu a správné velikosti nádoby. Ideální jsou samozavlažovací květináče, v nichž zaléváme květiny jedenkrát týdně.

V glazovaných kameninových květináčích bílé barvy, které nepropouštějí vodu, vyniknou rostliny v interiéru i na balkoně (od 70 Kč, Ikea).

V glazovaných kameninových květináčích bílé barvy, které nepropouštějí vodu, vyniknou rostliny v interiéru i na balkoně (od 70 Kč, Ikea).

FOTO: Ikea

A ceny? Jsou rozdílné – od několika desítek korun u květináčů malých rozměrů po tisíce u větších nádob. Naštěstí je ve všech cenových kategoriích velký výběr.

Hliněné vypalované nádoby jsou k dostání v mnoha velikostech a tvarech. Jejich seskupením vytvoříme zajímavý celek (od 450 Kč, Abitare).

Hliněné vypalované nádoby jsou k dostání v mnoha velikostech a tvarech. Jejich seskupením vytvoříme zajímavý celek (od 450 Kč, Abitare).

FOTO: Abitare

 

Kameninové květináče Midoro s pevným podstavcem a vzpínajícím se tvarem budou zárukou úspěchu v každém bytě (od 245 do 834 Kč, Mandarinka).

Kameninové květináče Midoro s pevným podstavcem a vzpínajícím se tvarem budou zárukou úspěchu v každém bytě (od 245 do 834 Kč, Mandarinka).

FOTO: Mandarinka