Zahradní nábytek zažívá svůj boom, zákazníci jsou stále náročnější, a to je dobře. Bílé plastové židle, které po čase vyšisují, nebo se ještě dříve rozlomí, obývají zahradní terasy čím dál méně. Naopak se žádají kusy z odolného dřeva, obvykle exotického (akácie, meranti, teak) nebo lehké kovové konstrukce s kvalitní nerezovou ocelí.

Elegantní sedací nábytek na zahradu Pure sofa má kostru z teaku. Jde o modulový systém, který si lze poskládat na přání. Čalouněné látky jsou s teflonovou úpravou, takže snesou i lehký deštík. Kvalitní látky na sedácích nevyšisují(Polstrin).

Elegantní sedací nábytek na zahradu Pure sofa má kostru z teaku. Jde o modulový systém, který si lze poskládat na přání. Čalouněné látky jsou s teflonovou úpravou, takže snesou i lehký deštík. Kvalitní látky na sedácích nevyšisují, lze je sladit s látkou použitou na slunečnících (Polstrin).

FOTO: archív firmy Polstrin

Potahové látky jsou obvykle zemitých odstínů a mají praktické vlastnosti: dokonale odolávají dešti i mrazu a mohou stát venku takřka celoročně. Nezatracuje se samozřejmě ani plast, ale v preferenci je jen ten kvalitní. Měl by si zachovávat svoji původní barvu a překvapovat nás nápaditým tvarem.

Vzdušná řada lehátek Essential má kovovou kostru z nerezové oceli, která se vyrábí matnější a lesklejší. (Polstrin). vlevo Kolekce dřevěného nábytku Kos se vyrábí buď v lakované akácii, nebo přírodním teakovém dřevu (Polstrin). - vpravo

Vzdušná řada lehátek Essential má kovovou kostru z nerezové oceli, která se vyrábí ve dvou povrchových úpravách: matnější a lesklejší. Lehací část tvoří patentovaný materiál Batyline, který vyrábí francouzská Ferrari. Je to rychleschnoucí materiál, který může celoročně stát na terase pod markýzou. Údržba je snadná – stačí opláchnout mýdlovou vodou (Polstrin).  - vlevo

Kolekce dřevěného nábytku Kos se vyrábí buď v lakované akácii, nebo přírodním teakovém dřevu. Ochrana dřeva je zajištěna kvalitním nátěrem: vodou ředitelným loďařským lakem, který je ručně nanášen v devíti vrstvách. Díky tomu má lehce vroubkovaný přírodní efekt (Polstrin). - vpravo

FOTO: archív firmy Polstrin

Řada zahradních křesel Vintage se prodává ve dvou variantách: buď s nožkami (křesla jsou pak stohovatelná) nebo s tzv. sáňkovým podnožím, a to v nerezové oceli, sedák je plastový. V nabídce jsou odstíny: bílá, šedá, olivová, hnědá a cihlová (Polstrin).

FOTO: archív firmy Polstrin