Máloco na děti působí tak dobře jako pozitivní motivace. Pokud je tedy chcete něco naučit, zkuste to s nimi po dobrém a formou her a zábavného poznávání. Naučte je, že učení se není za trest, ale za odměnu.

Psací stůl i stůl na hraní v jednom

Neoddělujte proto prostor na hraní a na učení, i psací stůl pro děti zkuste proměnit v zábavnou atrakci, u které budou děti rády trávit svůj čas. S vhodnými nábytkovými kousky a dekoracemi si tak s dětmi budete nejen hrát, ale budete je i učit. Oboje půjde ruku v ruce.

Pracovní stůl WORLDS APART (cena 3 299 Kč)má sklopnou stěnu a tvoří tak stolovou desku. Obě zásuvky slouží současně jako židlička s velkým odkládacím prostorem.

Pracovní stůl Worlds apart (cena 3 299 Kč) má sklopnou stěnu a tvoří tak stolovou desku. Obě zásuvky slouží současně jako židlička s velkým odkládacím prostorem.

FOTO: Quelle

Dvouletý chlapec nebo slečna potřebují nejvíce rozvíjet svou představivost. Když jim koupíte stojan, tabuli, pastelky, fixy nebo vodovky a štětce, určitě je nezklamete a navíc podpoříte rozvoj jejich kreativity.

Nesmí chybět malířský stojan, ten děti bude stimulovat k hře na školu. Stojan MÅLA (cena 599 Kč).

Nesmí chybět malířský stojan, ten bude děti stimulovat ke hře na školu. Stojan Mala (cena 599 Kč).

FOTO: Ikea

Děti tráví na podlaze mnohem víc času než dospělí, na podlahu proto patří koberec s abecedou, číslicemi, zvířátky nebo s dopravními značkami.

 

Zábavné hraní při kterém se děti naučí dopravní pravidla (cena 579 Kč / 20 dílů příslušenství, 2 ks koberce).

Zábavné hraní, při kterém se děti naučí dopravní pravidla (cena 579 Kč / 20 dílů příslušenství, 2 ks koberce).

FOTO: Quelle

Děti vnímají nejdříve jasné barvy, učte je proto nejprve poznávat právě ty. Skvěle se k tomu hodí interiérové kousky v jasných a výrazných barvách.

Vleno: barevné sedáky (cena 79 Kč/ks), vpravo: barevný pruhovaný polštářek BARNSLIG (cena 149 Kč).

Vlevo: barevné sedáky (cena 79 Kč/ks), vpravo: barevný pruhovaný polštářek Barnslig (cena 149 Kč).

FOTO: Ikea

Pokud chcete rozvíjet fantazii dítěte, zapomeňte na plně vybavené malé kuchyňky a instalatérské dílny. Děti se nejlépe naučí fantazírovat právě tehdy, když si musí domýšlet. Zvolte proto dřevěné díly různých tvarů, které rozvíjejí dětskou fantazii a učí malé stavitele manuální zručnosti.

Rozvíjejte abstraktní myšlení dětí za pomoci hlavolamů

Abstraktní myšlení dětí budou rozvíjet puzzle, vizuální paměť zase posílí různé skládanky a hlavolamy, které procvičí i matematické schopnosti dětí.

 

Z této skládačky můžete vytvářet obrázky skládáním různých barevných tvarů před zrcadlem (cena cca 1 200 Kč). Dítě se tak naučí, co je to optický klam.

FOTO: Haba

Správným výběrem nábytku a hraček můžete rozvíjet schopnosti a intelekt dítěte, nepodceňte proto jejich úlohu.