Základem v italském domě jsou všudypřítomné dlaždice. Naleznete ji na chodbách, na toaletě, v koupelně, v kuchyni, na stěnách a leckdy i v obývacím pokoji.

V Itálii si na dlažbu opravdu potrpí, okolí bazénu je díky ní lehce udržovatelné.

V Itálii si na dlažbu opravdu potrpí, okolí bazénu je díky ní lehce udržovatelné.

FOTO: Kerabel

Výhodou tohoto obložení je snadná údržba, pamatujte ale, že v Itálii je v létě mnohem tepleji než u nás a tak není divu, že je zde tento chladivý materiál hojně využíván.

V našem prostředí to s ní ale tolik nepřehánějte, na podlahu zvolte třeba klasické dřevěné parkety. Dlaždice uplatněte na stěnách, chodbách, na toaletě, v koupelně či ve sklepě.

V kuchyni v italském stylu volte bodurový a mozaikový vzor obkladů.

V kuchyni v italském stylu volte bodurový a mozaikový vzor obkladů.

FOTO: Kerabel

Na výběru obkladů velmi záleží.  Volte slonovinový až béžový odstín s drobnými reliéfy a s antikizujícím vzhledem. Nebojte se mozaiky nebo pásových zdobení stěn. Pěkně bude vypadat i ornamentální neo-renesanční vzor.


Do kuchyně patří staré nádobí a dekorace z těstovin

Při zařizování kuchyně se nebojte starožitností, ty do interiéru skvěle zapadnou. Staré otlučené hrnce nebo proutěné ošatky se budou v italské kuchyni skvěle vyjímat.

Kuchyně v italském duchu.

Kuchyně v italském duchu

FOTO: AkzoNobel

Dobře budou vypadat i těstoviny ve vyšších sklenicích. V kuchyni navodí italskou atmosféru a poslouží jako levná a efektní dekorace.

Těstoviny a dlaždicové obložení kuchyně k Itálii rozhodně patří.

Těstoviny a dlaždicové obložení kuchyně k Itálii rozhodně patří.

FOTO: Kerabel

V ložnici vsaďte na jednoduchost nábytku a na ornamenty. Díky nim bude interiér působit svěžeji a živěji. Pokud nemáte v lásce tapety, můžete zvolit praktické samolepy, díky kterým nijak nenarušíte povrch stěny.

Do italské ložnice (Tina) patří teplé barvy a výrazné ornamentální tapety.

Do italské ložnice (Tina) patří teplé barvy a výrazné ornamentální tapety.

FOTO: Hanák nábytek

Při zařizování interiéru dbejte hlavně na to, aby byl prostor vzdušný. Italské interiéry jsou prostorné a velkorysé, sluší jim vysoké stropy a křídlové dveře.

Pokud váš byt takový není, zkuste si pomoci zrcadlovým obložením stěn, které prostor opticky zvětší. Strop opticky zvýší i nařasené splývavé závěsy v tlumenějších barvách a světlá podlaha. Pokoj zvládne opticky zvětšit výmalba bílou barvou a světlý nábytek.

Pokoj ve středomořském stylu.

Pokoj ve středomořském stylu

FOTO: AkzoNobel

Nábytek vybírejte v bazarech

Oprýskaný starý nábytek z bazarů, který nemá výraznou cenu, nalakujte slonovinovou barvou. V interiéru udělá velkou parádu. Vybírejte vždy kusy s oblými tvary a s ornamentálním zdobením.

K mání jsou sice i nové historizující nábytkové kousky, většinou jsou ale kýčovité. Volte proto raději starý nábytek za rozumnou cenu a nebojte se jeho renovace.

Na balkoně zařízeném v italském duchu nesmí chybět kovové židle s výraznými ornamenty, dlažba a polodivoce rostoucí růže.

Na balkóně zařízeném v italském duchu nesmí chybět kovové židle s výraznými ornamenty, dlažba a polodivoce rostoucí růže.

FOTO: Kerabel

S dekoracemi to obecně raději nepřehánějte a rozhodně se u nich vyhněte umělým materiálům a křiklavým barvám.

Doplňky a dekorace volte vždy v přírodním stylu a v teplých barvách.

Doplňky a dekorace volte vždy v přírodním stylu a v teplých barvách.

FOTO: archiv Tchibo

V italském interiéru vypadají dobře thonetky

Při výběru jídelních židlí zkuste vsadit třeba na klasické thonetky z ohýbaného dřeva. Ladné tvary budou italskému interiéru slušet.

Přírodní materiál a ladnost tvarů dělají z thonetky ideální židli do italského interiéru.

Přírodní materiál a ladnost tvarů dělají z thonetky ideální židli do italského interiéru.

FOTO: TON

Na jídelní stůl patří sněhobílý ubrus, velké svícny a kvalitní porcelán. Nesmí samozřejmě chybět velké sklenice na italské víno. Jak vybrat ty správné pro různé vinné nápoje se dozvíte zde.