Konferenční stolek je ústředním místem pro jednání a pro setkávání se v obývacím pokoji, jde tedy o nábytkový kousek, který nás reprezentuje před návštěvami. Proto se vyplatí nad jeho výběrem zauvažovat. Každý interiér si žádá jiný nábytkový kousek, v minimalisticky zařízeném bytě bude romantický stolek vypadat jako návštěva z jiné planety.

Minimalistickému interiéru sluší stolek ze skla a kovu

Pokud ve vašem interiéru dominují jednoduché linie, chybí v něm ornamenty a bohaté zdobení a vašimi nejoblíbenějšími materiály jsou sklo a kov, pak vsaďte na stolek v co nejjednodušším provedení.

Minimalistický konferenční stolek ACT z ohýbaného bezpečnostního skla (Cena 2 499,- Kč).

Minimalistický konferenční stolek ACT z ohýbaného bezpečnostního skla

FOTO: Sconto

V takovém interiéru jistě oceníte i industriálnější kousky. Nevyhýbejte se proto nastavitelným a variabilnějším kusům nábytku.

Konferenční stolek by měl mít standatní výšku okolo 50 cm, pokud jej ale chcete využívat i jako odkládací či jídelní stůl, můžete zvolit stolek s nastavitelnou výškou.

Nastavitelný stolek z ušlechtilých kovů a skla ocení fandové kvalitních nábytkových kousků.

Nastavitelný stolek z ušlechtilých kovů a skla ocení fandové kvalitních nábytkových kousků.

FOTO: Ronald Schmitt

Stolky z tvrzeného skla jsou vhodné hlavně do stísněných prostor, kde vyvolávají pocit volnosti a vzdušnosti. 

Sklo, podobně jako umělý či přírodní kámen, ale působí velmi studeně, proto se takový stolek rozhodně nehodí do interiéru, v němž dominuje dřevo.

Romatický interiér v retro stylu či v antik stylu si zaslouží ornamenty

Pokud váš byt připomíná romatický domeček pro panenky a vy jste si oblíbili starožitnosti, ornamenty a bohaté zdobení, držte se jich i při výběru konferenčního stolku.

Do interiéru v romantickém stylu Antik vybíráme: vlevo: stolek LIATORP s výplní z tvrzeného skla (cena 5 990 Kč). Vpravo: stolek Dalom (cena 399 Kč).

Do interiéru v romantickém stylu Antik vybíráme: vlevo: stolek LIATORP s výplní z tvrzeného skla (cena 5 990 Kč). Vpravo: stolek Dalom (cena 399 Kč).

FOTO: Ikea

Pro fandy vystřihovánek: vlevo stolek Ligne Roset HIDE & SEEK, vpravo: stolek Kare Cubo Ornament.

Pro fandy vystřihovánek: vlevo stolek Ligne Roset HIDE & SEEK, vpravo: stolek Kare Cubo Ornament.

FOTO: Kare, Ligne Roset

Tyto konferenční a odkládací stolky budou slušet i interiéru zařízenému ve francouzském stylu. Vyhněte se ale kýčovitým kouskům, které se snaží napodobovat historické barokní nábytkové kusy.

Konferenční stolek v asijském duchu

Pokud milujete asijská jídla a rádi si na nich pochutnáváte s přáteli, tak pro vás může být výběr konferenčního stolku zároveň i výběrem jídelního stolu. Volte proto vyšší stolek, který opatřete poduškami na sezení a doplňte vhodnými dekoracemi.

Konferenční stolek Kaori ze dřeva a z kovu zapadne do interiérru zařízeného v asijském duchu.

Konferenční stolek Kaori ze dřeva a z kovu zapadne do interiéru zařízeného v asijském duchu.

FOTO: Lino

Pod takový konferenční stolek jistě patří huňatý koberec s vyskou smyčkou, který je hitem letošního roku. Díky němu také získá obývací pokoj na útulnosti.

Milovníci designu sází na nové materiály a oblé hrany

V pokoji moderního milovníka designových kousků bude dobře vypadat třeba konferenční stolek z moderního materiálu Corianu, o němž se více dočete zde.

Pro milovníky moderního designu: vlevo: stolek Lounge (cena 7 900 Kč), vpravo: stolek Studio 54 (cena 16 500 Kč).

Pro milovníky moderního designu: vlevo: stolek Lounge (cena 7 900 Kč), vpravo: stolek Studio 54 (cena 16 500 Kč).

FOTO: Kare

Odkládací stolek Stash slouží i jako podnos a úložný prostor.

Odkládací stolek Stash slouží i jako podnos a úložný prostor.

FOTO: Ligne Roset

Konferenční stolky vybírejte uvážlivě a vsaďte na kvalitní materiály (tvrzené sklo, ocel, Corian) a odolná dřeva (akát, třešeň, lípa). V obývacím pokoji patří stolek do centra místnosti. Trendy velí umístit pod něj kusový koberec ve výrazných a pestrých barvách, hitem jsou huňaté koberce ve stylu trávníku, o kterých se více dočtete zde.