Francouz Jean-Yves Prodel bydlí ve svém domě v Lamorlaye, severně od Paříže sám. Dům si koupil před čtyřmi lety a nechal jej zrenovovat přesně podle zásad univerzálního designu. Interiér a exteriér domu je tak nejen perfektně funkční, ale i velmi moderní.

Kuchyň je přesně podle současných trendů úzce spojena s obývacím pokojem a je vybavená vestavěnými spotřebiči, které lze jednoduše zabudovat do kuchyňské linky tak, aby byly v úrovni očí vozíčkáře.

 

Zabudované spotřebiče umožňují jednoduché a přehledné vaření. Dostatek prostoru pod linkou umožní osobě se sníženou pohyblivostí příjezd přímo ke dřezu či ke sporáku.

Kuchyň si Jean-Yves Prodel zařídil v opravdu minimalistickém a strohém duchu, díky tomu, že nemá žádné složité ornamenty se ale lépe udržuje.

Obývacímu pokoji dominují světlé tóny

Obývací pokoj je zařízen ve světlých tónech a je dostatečně prostorný, takže umožňuje pohodlný pohyb všem členům domácnosti. Na podlaze najdeme chlupatý koberec, který je hitem letošní sezóny.

Prakticky a vkusně je zařízena také toaleta a koupelna. Po stěnách najdeme praktická madla, která umožňují přesun z vozíku na toaletu či do sprchy.

 

 


V tomto skvěle zařízeném domě nechybí ani bazén, který složí všem obyvatelům domu. Prostoru vévodí obložení ze surového kamene a velké prosklené dveře.

 

Ocenění za univerzální design je udělováno projektům, které jsou určeny nejen pro zdravé, ale i pro osoby se sníženou pohyblivostí či s jiným postižením.

Využití nejmodernějších technologií v architektuře to dovoluje, a tak není důvod, proč by si i osoby se sníženou pohyblivostí nemohly dopřát pohodlné a příjemné bydlení.