V malém bytě si nemůžete dovolit příliš masivní nábytek, vsaďte radši na rozkládací a multifunkční kousky, které lehce přemístíte a nebudou zabírat tolik místa.

Myslete hlavně na setkávání s přáteli, obývací pokoj ve vašem bytě můžete vytvořit během několika minut, nábytek ale nemusí nutně překážet. Vyzkoušejte rozkládací stůl, který slouží i jako konferenční stolek, a stohovatelné židle.

Pokud doma nepracujete každý den, nemusíte si pořizovat psací stůl, postačí praktická závěsná skříňka, kterou využijete jako stolek na notebook.

 


Stohovatelné židle (Loop) jsou praktické i efektní.

FOTO: Lino

Pokud žijete v bytě single, místo postele si můžete pořídit třeba rozkládací taburet, který se po rozložení změní v pohodlné lůžko.

Pokud žijete v menším bytě v páru, tak můžete manželskou postel vyměnit za rozkládací sofa, které bude sloužit zároveň jako pohovka v obývacím pokoji.

Malý prostor si sice žádá kompromisy, ty ale nemusí být na úkor pohodlí. Při nákupu rozkládacího nábytku si ale musíme dávat o to větší pozor na kvalitu provedení. Místo ušetříte i vestavěným patrem na spaní, o kterém se dočtete zde.