Při aranžování květin nepotřebujeme žádná pravidla, stačí zapojit fantazii. Květiny vybíráme tak, aby ladily barvy a tvary aranžmá se stylem interiéru. Kytice hýřící barvami nám dodají spoustu energie. V kurzu jsou pastelové barvy a klasické květiny, stejně tak jako křiklavé barvy a exotické květiny. Záleží jen na našem vkusu.

Září každá místnost

Do obýváku patří květiny výrazných vůní i barev a rozmanitých tvarů, pak budeme objevovat stále něco nového.

Dominantní aranžmá z hortenzií, anturií a cesmíny opticky prodlužují bíle obarvené větvičky (vlevo). Pohled na bílý pryšec v moderní kovové míse je jednou z možností, jak pookřát v koupelně (vpravo).

Dominantní aranžmá z hortenzií, anturií a cesmíny opticky prodlužují bíle obarvené větvičky (vlevo). Pohled na bílý pryšec v moderní kovové míse je jednou z možností, jak pookřát v koupelně (vpravo).

 

Letní kytice pestrých hortenzií s jemnými květy nerine a šateru se stane ozdobou obýváku.

Letní kytice pestrých hortenzií s jemnými květy nerine a šateru se stane ozdobou obýváku.

 

Kytice z lilií, straček, zornic, eustom a okrasného česneku jsou jako stvořené pro terasu.

Kytice z lilií, straček, zornic, eustom a okrasného česneku jsou jako stvořené pro terasu.

Aranžmá na jídelní stůl volíme nižší, abychom na sebe dobře viděli. Moderní nádobí pozvednou lilie, anturie a exotické květiny, ke klasickému a romantickému stylu zvolíme gerbery, chryzantémy nebo hortenzie.

Do ložnice jsou ideální květiny pastelových barev, které spolu barevně ladí a vytvářejí harmonické prostředí pro zdravý spánek.

Do dětského pokoje použijeme živé barvy i tvary, které děti zaujmou na první pohled (gerbera, kopretina nebo chryzantéma) i neobvyklé tvary a povrchy jako kraspédie s tvarem pingpongových míčků, nebo nevadlec připomínající samet.

Do ložnice patří romantické aranžmá z gerber, šateru, pakmínu a větvičky bavlníku.

Do ložnice patří romantické aranžmá z gerber, šateru, pakmínu a větvičky bavlníku.

 

Dětem budou gerbery a anturie připadat, jako by spolu tančily. Stonky jsou ponořené ve zkumavkách a postavené v nízké zelené nádobě.

Dětem budou gerbery a anturie připadat, jako by spolu tančily. Stonky jsou ponořené ve zkumavkách a postavené v nízké zelené nádobě.

V kuchyni se zaměříme na vtipná aranžmá, do kterých zakomponujeme kuchyňské nádobí nebo celer, petržel či okrasný česnek. Do moderní kuchyně se nehodí rustikální aranžmá a naopak.

Koupelnu si zkrášlíme v případě, že rádi relaxujeme ve vaně. Vhodné jsou štíhlé dekorace, které nezaberou moc místa.

V prostorné hale může být aranžmá dostatečně velké i vysoké, aby v prostoru nezanikalo. Na terase dáme přednost přirozeným vazbám v pestrých barvách. Rozměrná aranžmá umístíme na zem, menší a nižší na stůl.

Venkovskou kuchyň prosluní letní kytice ze žlutých třapatek a hnědých černuch svázaných žlutou páskou.

Venkovskou kuchyň prosluní letní kytice ze žlutých třapatek a hnědých černuch svázaných žlutou páskou.

 

Málokdo tuší, jak krásné květy má okrasný česnek, který pozvedne každou kuchyň.

Málokdo tuší, jak krásné květy má okrasný česnek, který pozvedne každou kuchyň.