Moderní způsob grilování má několik výhod, sousedy neobtěžuje kouř, když prší, můžete gril jednoduše přenést pod střechu, a také gril lehce omyjete. Výhodou elektrického grilu je také to, že na něm můžete stejně dobře připravovat špízy jako třeba lívance. Díky nepřilnavému povrchu můžete grilovat i bez tuku, a také si neumažete ruce od uhlí. Pravdou ale je, že pokrm pak nemá stejně výraznou chuť, jako když je připravován na grilu klasickém.

Silikonové mašlovačky jsou praktické

Zajímavou a praktickou novinkou jsou silikonové mašlovačky, díky kterým můžete marinádu nanášet bez obav z nepříjemného mytí. Díky tomu, že je žáruvzdorná se nemusíte bát, že je sálající teplo z grilu poškodí. Navíc neabsorbuje pachy, takže jí můžete jednou použít na maso a pak s ní potřít třeba ananas medem a chutě rozhodně nepomícháte.

Mašlovačky ze silikonu (vlevo: Tescoma, cena cca 100 Kč, vpravo: mašlovačka Fiskars, cena cca 120 Kč).

FOTO: Novinky.cz, Tescoma, Fiskars

Praktická zástěra skrývá grilovací náčiní

Při grilování se určitě bude hodit i zástěra s veškerým potřebným náčiním. Zástěra je vyrobena z omyvatelného materiálu, takže se nemusíte bát znečištění.

V praktické zástěře máte vše potřebné, slouží zároveň k uložení příslušenství, obsahuje: vidličku, obracečku, kleště, slánku, pepřenku i rukavici (cena cca 290 Kč).

FOTO: Novinky.cz, Quelle

Grilování venku je jistě ze všeho nejlepší, ale co dělat, když nemáme dost prostoru na gril? Praktický je například i balkónový gril, který maximálně šetří místo. 

 

Balkónový gril je praktickou novinkou, která šetří místo. Lze ho jednoduše zavěsit na zábradlí jako květinový truhlík (cena 1399 Kč).

FOTO: Novinky.cz, Quelle

Pro servírování grilovaných pochoutek pak oceníte steakové nože, se kterými bude krájení pochoutek mnohem lehčí.  

 

Uvítáte také sadu steakových nožů na grilované pokrmy. Extra ostré vlnité ostří totiž zajišťuje vysokou řezivost (vlevo: set příborů Quelle, 249 K/sada, vpravo: nože IKEA 299/6 ks).


Vyzkoušejte i grilování s čerstvými bylinkami, které vám pomůže nasekat sekáček (vlevo: Paderno, cena cca 1070 Kč). Skvěle chutná i grilovaný ananas na medu se skořicí, připravíte ho s pomocí kráječe a plátkovače (vpravo: Vacu Vin, cena cca 170 Kč).

Grilování je u nás čím dál tím populárnější, můžete si vybrat z celé plejády grilů, zajímavý je třeba raclette gril nebo gril lávový, díky moderním vychytávkám bude grilování na každém z nich potěšením. 

Čtěte také: Šéfkuchaři radí, jak se vyhnout chybám při grilování