Moderní způsob grilování má několik výhod, sousedy neobtěžuje kouř, když prší, můžete gril jednoduše přenést pod střechu, a také gril lehce omyjete. Výhodou elektrického grilu je také to, že na něm můžete stejně dobře připravovat špízy jako třeba lívance. Díky nepřilnavému povrchu můžete grilovat i bez tuku, a také si neumažete ruce od uhlí. Pravdou ale je, že pokrm pak nemá stejně výraznou chuť, jako když je připravován na grilu klasickém.

Silikonové mašlovačky jsou praktické

Zajímavou a praktickou novinkou jsou silikonové mašlovačky, díky kterým můžete marinádu nanášet bez obav z nepříjemného mytí. Díky tomu, že je žáruvzdorná se nemusíte bát, že je sálající teplo z grilu poškodí. Navíc neabsorbuje pachy, takže jí můžete jednou použít na maso a pak s ní potřít třeba ananas medem a chutě rozhodně nepomícháte.

Praktická zástěra skrývá grilovací náčiní

Při grilování se určitě bude hodit i zástěra s veškerým potřebným náčiním. Zástěra je vyrobena z omyvatelného materiálu, takže se nemusíte bát znečištění.

Grilování venku je jistě ze všeho nejlepší, ale co dělat, když nemáme dost prostoru na gril? Praktický je například i balkónový gril, který maximálně šetří místo. 

Pro servírování grilovaných pochoutek pak oceníte steakové nože, se kterými bude krájení pochoutek mnohem lehčí.  


Grilování je u nás čím dál tím populárnější, můžete si vybrat z celé plejády grilů, zajímavý je třeba raclette gril nebo gril lávový, díky moderním vychytávkám bude grilování na každém z nich potěšením. 

Čtěte také: Šéfkuchaři radí, jak se vyhnout chybám při grilování