Při výběru je jistě dobré vědět, jaké květy se mamince líbí a jaké ne. Darovat ale popatnácté pugét  růží je dost neoriginální a předvídatelné. Překvapte letos maminku něčím novým.

Originální květ anturie vynikne ještě víc v originálně tvarované váze (vlevo), lze ho však i jen položit na vhodnou misku.

Originální květ anturie vynikne ještě víc v originálně tvarované váze (vlevo), lze ho však i jen položit na vhodnou misku.

Nechte se vést ročním obdobím a čerpejte inspiraci v přírodě. Kytice nemusí být drahá a plná honosných a exotických květů. Vsaďte na pestré jarní a letní kytky, které svou barevností dodají obdarované elán a dobrou náladu.

Připravte mamince květinovou snídani. Aranžmá není nijak složité, ale působivé jistě. Nádoby zvolte tak, aby tvarem nebo alespoň barvou působily přírodně ( na obrázku Anthurium, Paeonia, Dahlia, Daucus)

Připravte mamince květinovou snídani. Aranžmá není nijak složité, ale působivé jistě. Nádoby zvolte tak, aby tvarem nebo alespoň barvou působily přírodně (na obrázku Anthurium, Paeonia, Dahlia, Daucus)

Jediný květ výrazné barvy bude působit skvěle jen v kombinaci s listem výrazné žilnatiny (vlevo). Hravé aranžmá je volně poskládané, takže připomíná právě natrhanou kytici a působí veselým dojmem (vpravo). Na obrázku Dahlia, Anethum, Anthurium, listy.

Jediný květ výrazné barvy bude působit skvěle jen v kombinaci s listem výrazné žilnatiny (vlevo). Hravé aranžmá je volně poskládané, takže připomíná právě natrhanou kytici a působí veselým dojmem (vpravo). Na obrázku Dahlia, Anethum, Anthurium, listy.

Nemíchejte ale příliš různých barev dohromady a spíše kombinujte květy s uklidňující zelenou, která momentálně interiérovým květinám aranžmá kraluje. Výborně se pro tento účel hodí velké listy s výraznou žilnatinou nebo vzorem.

Jediný květ anturie bude vypadat velmi efektně zasazený mezi ruličky z dekorativních listů.

Jediný květ anturie bude vypadat velmi efektně zasazený mezi ruličky z dekorativních listů.

Zručnosti je zapotřebí jen malinko

Nejste-li si jisti svými aranžérskými dovednostmi, pak vězte, že i jednoduché aranžmá může udělat stejně parády jako celá kytice. S květinami lze provádět víc, než je jen svázat dohromady. Můžete z nich například připravit mamince snídani, nebo jimi prozářit její oblíbený koutek. Radost jí jistě udělá i netradiční váza, do níž květ naaranžujete.

Kombinace květin a dřeva působí robustním i elegantním dojmem, který podtrhují svěží letní barvy (vlevo). Několik květin zastrkejte do různých váziček a rozmístěte mezi stálou dekoraci. Nechte tak rozkvést oblíbený kout nebo pracovní stůl maminky.(vpravo)

Kombinace květin a dřeva působí robustním i elegantním dojmem, který podtrhují svěží letní barvy (vlevo). Několik květin zastrkejte do různých váziček a rozmístěte mezi stálou dekoraci. Nechte tak rozkvést oblíbený kout nebo pracovní stůl maminky (vpravo).


Fantazii se meze nekladou. Nejste-li si jisti vazbou, naaranžujte květy a listy do kulatého akvária či vázy. (na obrázku Zantedeschia, Dahlia, Anthurium a list Anthurium)

Fantazii se meze nekladou. Nejste-li si jisti vazbou, naaranžujte květy a listy do kulatého akvária či vázy. (na obrázku Zantedeschia, Dahlia, Anthurium a list Anthurium)

Buďte hlavně kreativní, drobné nedostatky způsobené menší zručností vám maminka či manželka jistě promine.

všechna fota: Archiv Holandská květinová kancelář