Posezení na sedacím pytli nebo na polstrované kostce, tak vypadají letošní trendy v oblasti sedacího nábytku. Hodí se hlavně do prostorných obývacích pokojů a rychle si získávají i oblibu dětí. Po práci se na nich můžete příjemně natáhnout a dopřát si odpočinek v pololehu.

Posezení na netradičních kostkách.

Posezení na netradičních kostkách.

FOTO: Carola Merello

Sedací vaky v přírodních barvách.

Sedací vaky v přírodních barvách.

FOTO: Saverio Lombardi Vallauri

Sedací pytel. Foto: archiv

Největší nábytkový veletrh v Miláně letos představil i pohovky, které si svým tvarem nezadají s peřinami. Mají amorfní tvary a přímo lákají k odpočinku, více se o nich dočtete zde.

Květinové retro vzory jsou v kurzu

Vzorům sedacího nábytku letos vládnou květinové vzory ve stylu pop art nebo hippie. Nic nezkazíte velkými vzory ve výrazných barvách, které jasně připomínají zbarvení motýlích křídel.

Vzory Marimekko (v překladu to znamená Mariiny šaty) se prosadil mezi květinovými dětmi, v pop-artu, studentských revoltách, objevil se i při dobývání vesmíru. Po útlumu, který přišel hlavně v 80. letech, se tento vzor opět vrací.

Vzory Marimekko (v překladu to znamená Mariiny šaty) se prosadil mezi květinovými dětmi, v pop-artu, studentských revoltách, objevil se i při dobývání vesmíru. Po útlumu, který přišel hlavně v 80. letech, se tento vzor opět vrací.

FOTO: Novinky.cz, Fatboy

V kurzu jsou retro vzory s motivem květin.

V kurzu jsou retro vzory s motivem květin.

FOTO: Saverio Lombardi Vallauri

Svěží retro vzory jsou letos v kurzu.

Svěží retro vzory jsou letos v kurzu.

FOTO: Novinky.cz, IKEA

Letošní sezóna jasně fandí pohodlí a jasným, pestrým barvám, které rozjasní každý ponurý interiér a přinesou do něj letní atmosféru.