"Lidé mají stále větší potřebu organizovat své věci a udělat si v nich pořádek. Bytové doplňky tvoří zhruba pětinu obratu," uvedla Dita Eckhardtová z internetové prodejny kabelkysnu.cz. Textilní nebo kožené kapsáře nápadných designů a barev slouží jako úložný prostor pro tiskoviny, ale také drobnosti v předsíních.

Němí sluhové a kapsáře na časopisy jsou stylovou dekorací každého interiéru.

Němí sluhové a kapsáře na časopisy jsou stylovou dekorací každého interiéru.

FOTO: BaB s.r.o., www.kabelkysnu.cz, nábytek Da Vinci

V malé předsíňi udělá službu kovový nebo dřevěný věšák na kabáty a deštníky (obrázek vlevo). Pro vícečlennou rodinu je nezbytný botník a jestliže zvolíme způsob ukládání bot do výšky, ušetříme i místo (obrázek vpravo).

V malé předsíňi udělá službu kovový nebo dřevěný věšák a vícečlenná rodina ocení botník do výšky.

FOTO: archiv Adesso, Dřevotvar, Kyzlink, Ikea


Deštníky, dámské kabelky, brýle nebo i klíče se pak podle bytových stylistů mohou stát originální ozdobou, pokud jsou vhodně uloženy. Zatímco ve skříni zabírají například dámské kabelky spoustu místa, na otevřené polici mohou kožené, koženkové nebo látkové "perly" působit jako netradiční bytový originál.

Praktický koš na špinavé oblečení.

Praktický koš na špinavé oblečení.

FOTO: Kidsline

Zajímavě mohou působit stojany na časopisy a noviny nebo koše na prádlo. Obaly z kůže, dřeva nebo kovu jsou nejen funkční, ale působí jako nápadná součást interiéru. "Důležitý je pro zákazníky zejména design. Nejprodávanější jsou v současné době v nerezovem provedení," řekla Ludmila Buschová z prodejny Nábytek Říha. Zákazníci jsou prý ochotni si za podobné doplňky připlatit. Ceny stojanů na časopisy se mohou vyšplhat i na několik tisíc korun. Záleží na materiálu, vzoru i barvách.

Můžete vložit více knih...

Můžete vložit více knih...

FOTO: ww.amyhunting.com

Velmi žádaný v současné době je stále takzvaný němý sluha, který patří již mezi tradiční ozdobu interiéru. "Stále nejprodávanější je typ v klasickém celodřevěném provedení. Oblíbené odstíny jsou buk, třešeň nebo imitace exotické dřeviny wenge," uvedla Bushová.

Stojan na časopisy

Stojan na časopisy

FOTO: nábytek Říha

Němý sluha v kovovém provedení je nejen funkční, ale i dobře vypadá.

Němý sluha v kovovém provedení je nejen funkční, ale i dobře vypadá.

FOTO: nábytek Říha


I tato součást interiéru ale má velmi netradiční tvary. Moderní oděvní stojany se vyrábějí v kombinaci dřeva a kovu nebo třeba i ze skla. Milovníci originálních forem volí prý stále častěji výrobky z nerezové oceli. "Němý sluha" v tomto provedení může přijít i na desítky tisíc korun.