Základem jsou chrániče na zásuvky, které jsou speciálně zkonstruovány tak, aby jim dítě nevěnovalo pozornost. Pak si buď můžete pořídit dětský nábytek se zaoblenými rohy, nebo si pořídit chrániče rohů, které zajistí bezpečnost. Tyto rohy jsou měkké a oblé, takže dítěti nijak neuškodí.

Další skvělou pomůckou je tzv. blokáda dveří, která znemožní přiskřípnutí prstů. Je vyrobena z pružného, jemného materiálu, časem ji pak můžete opět lehce odstranit.

Okenní pojistku pořídíte za 40 Kč, blokádu dveří cca za 64 Kč. Šest záslepek zásuvek, které nelze vytáhnout bez druhého dílu, vyjde cca na 40 Kč.

Okenní pojistku pořídíte za 40 Kč, blokádu dveří cca za 64 Kč. Šest záslepek zásuvek, které nelze vytáhnout bez druhého dílu, vyjde cca na 40 Kč.

FOTO: E-SAFETY

Okna jsou často zarážena různými předměty, které nemusí zajistit plnou stabilitu. Vzniká tak nebezpečí vypadnutí nebo zasažení dítěte okenním křídlem. Okenní pojistka s velmi jednoduchou montáží řeší tento problém efektivně.

Výběr postýlky podřiďte praktičnosti

Klasickou dřevěnou postýlku se vyplatí koupit ve větším provedení, cca 140x70 cm. Dobrým tipem je i poohlédnout se po postýlce, která s dětmi roste, taková dětská sestava se dá rozšiřovat a dokupovat. Dobře si také zkontrolujte a změřte rozestupy mezi jednotlivými příčkami, jejich vzdálenost by se měla pohybovat cca od 3 do 8 centimetrů. Praktické jsou i vyndavací dvě tři příčky, aby dítě, až povyroste, mohlo bez problémů vylézt z postýlky samo.


Výběr správné postýlky pro malé děti byste neměli zanedbat.

Výběr správné postýlky pro malé děti byste neměli zanedbat.

FOTO: archiv firem Alax nábytek, Hülsta, Ikea, Usměváčkov


Pokud jste dostali starší postýlku a je třeba ji natřít, tak zvolte nátěrovou hmotu na hračky, ta by neměla dítěti uškodit. Starostliví rodiče ocení také přikrývku, která hlídá dech dítěte. Dobrým pomocníkem je i dětský monitor, čím hlasitěji dítě v postýlce pláče, tím výrazněji vám svítí kontrolka.

 

Křik miminka se projeví v síle světla. Takže budete hned vědět, že je něco v nepořádku (cena cca 800 Kč). Oceníte i protiskluzovou podložku do vany (cca 130 Kč).

Křik miminka se projeví v síle světla. Takže budete hned vědět, že je něco v nepořádku (cena cca 800 Kč). Oceníte i protiskluzovou podložku do vany (cca 130 Kč).

FOTO: Novinky.cz, Ikea

Polstrované postranice chrání před úrazem

Postýlku můžete doplnit polstrovanými postranicemi, které se přivazují na příčky, dbejte na to, aby šňůrky byly ale z dosahu dítěte. Stejně tak odstraňte z dosahu dítěte rostliny, elektrické šňůry apod., cokoliv, co by dítě mohlo vzít do úst. Matraci pak chraňte před znečištěním podložkou.

Ochranný rám do postýlky.

Ochranný rám do postýlky.

FOTO: archiv Kidsline, Made for Baby

Přebalovaní pult, který zabírá spoustu místa můžete nahradit přebalovaní podložkou, která je po stranách zvýšená tak, aby se dítě nemohlo otočit a spadnout. Místo můžete uspořit i pořízením vysunovacího komodového pultu. Pult by měl být ve výšce, která nás nebude nutit se shýbat příliš nízko, doporučuje se cca 1 m.

Pojistka na troubu do kuchyně

Do kuchyně, která je přístupná dětem se zase hodí uzamykatelná pojistka na troubu. Pomůcka bezpečně zamkne dveře od trouby a má tepelně odolné provedení, takže o děti pak už nemusíte mít strach.

 

Uzávěr dvířek sporáku zvýší bezpečnost kuchyně, pořídíte ho za 64 Kč.

FOTO: E-SAFETY

Potřebovat budete i vaničku a digitální teploměr pro dětské kopání, který signalizuje překročení teploty.

Teploměr s alarmem ve tvaru kachničky plave na vodě, takže dítě si s ním může i hrát. Pořídíte ho cca za 400 Kč.

Teploměr s alarmem ve tvaru kachničky plave na vodě, takže dítě si s ním může i hrát. Pořídíte ho cca za 400 Kč.

FOTO: TFA

Nezapomeňte také na odpadkové koše na použité pleny, hodit se bude i teploměr do místnosti, díky kterému budete mít přehled o tom, jestli miminko nemá v pokoji přetopeno.