Klasikou jsou skládací stolky na notebooky. Ty mají na spodním okraji nosné desky umístěny páčky, které zafixují notebook v dané poloze, nebo jimi lze nastavit stůl přesně pro velikost notebooku. Skládací nohy umožňují stolek složit do deskovitého tvaru. Takový stolek je vyroben z hliníku a z plastu, takže je i lehký, váží jen půl kila.

Stolky seženete v mnoha barevných variacích.

Stolky koupíte v mnoha barevných variacích.
FOTO: Modom

Stolek můžete využívat pohodlně doma, na konferenčním stolku, v sedací soupravě, v křesle, v posteli, na koberci i na zahradě. Hlavní výhodou je, že si přitom nedeformujete krční páteř.

Oblibu si získávají i lákové podpěrky pod notebook, které jsou vyrobeny z tzv. pružné pěny. Další možností, jak lze pohodlně pracovat na notebooku je využít speciální polštář, který podpírá hlavu. Takový polštář je vyroben z uretanové pěny, která se dokonale přizpůsobí tělu.

Praktický stolek ze dřeva seženete za cenu cca 450 Kč.

Praktický stolek ze dřeva seženete za cenu cca 450 Kč.
FOTO: www.softcom.cz

Podpěra pod notebook má tvarovatelnou spodní část, takže dobře drží na klíně nebo jiném nerovném povrchu. Pořídíte ji cca za 400 Kč.

Podpěra pod notebook má tvarovatelnou spodní část, takže dobře drží na klíně nebo jiném nerovném povrchu. Pořídíte ji cca za 400 Kč.
FOTO: Novinky.cz, Ikea

Polštář Easy přijde cca na 2 500 Kč.

Polštář Easy přijde cca na 2 500 Kč.
FOTO: Modom

Výška polštáře je jednoduše nastavitelná, a ten může být použit jako opěrka zad na posteli či v křesle například při sledování televize, atd. Pohodlí na polštáři i při ležení ocení zvláště ti, kteří se potýkají s problémy s páteří a bolestmi zad.

Další zajímavou pomůckou k notebooku  je speciální police, na níž počítač položíte a nabijete. Pak si jej zase můžete odnést kamkoliv je libo.

Vlevo: sekretář s kabely ukrytými v zadní části (cca 3 700 Kč). Vpravo: police na notebook se skrytou přihrádkou na kabely (cca 1 300 Kč).

Vlevo: sekretář s kabely ukrytými v zadní části (cca 3 700 Kč). Vpravo: police na notebook se skrytou přihrádkou na kabely (cca 1 300 Kč).
FOTO: Novinky.cz, IKEA

Praktické stolky a police na notebooky by dnes neměly chybět v žádné moderní domácnosti. Uvítají je hlavně studenti a lidé, kteří potřebují být kvůli práci neustále k zastižení.