A které lampy se vracejí? Inspiraci dnešní designéři čerpají v bazarech a v muzeích nebo i v galeriích. Design 60. až 80 let je opět inspirativním.

.: Lampy, které jsou dnes trendy jako "retro", 70. léta 20. století.foto: aukce designu 20. století, Designblok Jak vypadají takové lampy v moderním provedení? Jsou stejně masivní jako ty staré, jsou ale barevně střídmější. .: Zvolte podobný styl, ale s větší elegancí - tlumené odstíny hnědé s motivem bublin jsou velmi vkusné. Inspirujte se detailem stojací lampy.foto: KARE

Vracejí se i lávové lampy, tentokrát jsou ale i ony trochu vkusnější. Lávová nebo také Astro lampa, jak byla potom nazývána, byla hitem šedesátých let. Objevila se v mnoha filmech a vysíláních té doby a v interiéru ji měl skoro každý. Nevkusná barevnost, kterou volili mnozí výrobci ji pak ale nadlouho vyřadila ze zájmu designérů.

.: Lávové lampy mají atypickou barevnost.foto: alwaysnuts.com

Dnes se tato efektní lampička vrací v novém, umírněnějším provedení. Střídmý design jí sluší víc. Barva tekutiny nemusí být nutně křiklavá.

.: Lávová lampa je spíše interiérovým doplňkem než svítidlem..foto: interfacelight.com Nechte se inspirovat retro lampami, ale pamatujte, že méně je někdy více, a tak s tehdejší křiklavou barevností byste dnes asi neuspěli. Vsaďte na tlumenější tóny mléčného skla, vytvoříte tak doma příjemnou atmosféru.