Vysoký ocelový sloup, který je nosnou konstrukcí celé koupelny váží plných 150 kilogramů. Vysoký je 240 cm, ale je možné jej podle potřeb zkrátit a uzpůsobit výšce koupelny.

Návrhář koupelnový sloup nazval Obratle - "Vertebrae", její tělo je totiž podobně ohebné jako tělo lidské, a umožňuje tak s koupelnovými dílci jednoduše pohybovat. Ty se otáčejí o plných 360 stupňů kolem dokola, a tak si je otočíte přesně tam, kam potřebujete. Z jedné strany se tak můžete sprchovat a z druhé strany si váš partner může čistit zuby.

Koupelnový sloup ušetří maximum místa

Příslušenství koupelny funguje jako kapesní nůž - ze sloupu si vytáhnete vždy příslušný dílec, který obsahuje požadované zařízení - třeba sprchu, kterou si pak ještě můžete výškově nastavit podle potřeb - otáčí se jako obratle. Díky tomu, že je tento sloupec tak lehce složitelný, ušetří opravdu maximum místa.

V Británii jsou Hernonovým vynálezem unešeni, u nás by nás ale vyšla draho, tak draho, že by se nám vyplatilo si radši připlatit za větší koupelnu. Převratný vynález totiž stojí v přepočtu cca 300 000 Kč, a tak si jej příští rok, až tento koupelnový sloupec přijde do výroby, asi pořídí jen opravdoví fandové designu z Británie.