Nejprve si ujasněte, co by ve vašem pokoji mělo být dominantní, podle barvy dominantního předmětu pak laďte ostatní dekorace tak, aby byly v podobném barevném tónu a ve stejném tvarovém stylu.

.: Zkuste zvolit jako dekorační dominantu pokoje několik stejných prvků - třeba stejné truhly různých velikostí (Round 9 990 Kč/set). foto: Kare

Zajímavou dominantou vašeho pokoje se stane masivní předmět, který bude barevně vyčnívat v interiéru. Ve světlém pokoji zaručeně zaujme masivní černá váza, v zeleném pokoji zaboduje sytě červená stolička.

Komplementární barvy zaručí, že předmět vynikne

Vyzkoušejte komplementární barvy - když je umístíte vedle sebe, tak se jejich sytost opticky zvýrazní (červená - azurová, červená - zelená, žlutá - modrá). V interiéru na sebe tak upoutají víc pozornosti. Stačí tak, aby jste měli doma jeden opravdu unikátní předmět a pokoj hned dostane styl.

.: Velkou výraznou vázou v interiéru určitě zaujmete (Ovation 349 Kč).). foto: IKEA

Co také určitě zaujme jsou nevšední tvary, pořiďte si něco, co tu ještě nebylo. Neobyčejný nábytkový kus pak vynikne a zaujme sám, aniž byste ho museli v prostoru zdůrazňovat. Zkuste třeba poličku, která je cik-cak..: Dodejte styl i obyčejné stěně s nevšední poličkou, která se skvěle hodí na uložení CD (Lack 599 Kč). foto: IKEA Vsaďte na neotřelý koncept výrobku, a pokud máte ostatní barvy v bytě fádní, popusťte trochu uzdu a vyzkoušejte i sytější barvy. Zajímavým tipem jsou třeba barvy zvýrazňovačů a "jedovaté" anylinkové barvy, takové kreace dodají vašemu domovu život..: Barvy do interiéru patří, bez nich bude váš domov nevýrazný (design Kang Chul Min). foto: red-dot.de

Objevit zajímavé a výrazné interiérové kusy, které vyniknou i budou sloužit svému účelu není jednoduché, je třeba se vyhnout nevšedním tvarům, které jsou na úkor funkčnosti. Zajímavé kusy se ale dají objevit a když už něco opravdu skvělého najdete nebo si zamilujete, nechte to v prostoru zazářit. A jaké jsou světové trendy ve stylu interiérů pro letošní rok? To se dozvíte zde.