V roce 1947 byla na trh poprvé uvedena automatická pračka. Od té doby se na trhu rok co rok objevují další a další přístroje, které mají za cíl jediné: zpříjemnit nám život a osvobodit nás od nudných činností.

Jak začíná den v automatické domácnosti dnes?

Vzbudí vás budík, který vám sdělí, kolik je právě hodin a co je za den, a navíc popřeje dobré ráno.

.: Nejmodernější budíky, vpravo nahoře: meteostanice, která s pomocí bezdrátového senzoru určuje venkovní i vnitřní teplotu, vám pak ukáže, jak se máte obléct.foto: Sony, Grungig, Meteoshop, novinky.cz

K snídani si upečete v troubě croisanty. No, upečete, vložíte je do trouby a ona vám sama určí stav pokrmu a odhadne jeho požadovanou a očekávanou teplotu, ukáže, jak dlouho se bude croisant péct eventuálně rozpékat.

.: Trouba, která nedělá potíže: stačí vložit potravinu a ona už si s ní poradí.foto: Whirlpool

Zatímco se vám připravuje snídaně, můžete si dát sprchu. V ní zařídíte několik důležitých věcí, protože zavoláte, kam potřebujete díky zabudovanému telefonu.

.: Sprchový kout ze zabudovaným telefonem, můžete si v něm i pustit rádio nebo své oblíbené CD (cca 140 000 Kč bez DPH).foto: Wodabath

Ušetříte tak nějaký čas, takže vám zbývá chvíle na příjemnou masáž v křesle, které vám namasíruje záda přesně, jak byste si představovali. Při nákupech nejmodernějších zařízení si ale dejte dvojnásob pozor na záruční doby a listy, elektronické novinky jsou totiž dost nákladné.

.: Až se budete vracet domů, čtečka vám otevře dveře po přiložení ukazováčku.foto: NEXT

Po snídani opouštíte dům, a až se večer budete vracet, nepoužijete klíč - ten už je minulostí, domů se dostanete díky otisku prstu ve fotobuňce. Užijte si vymoženosti naší doby, ušetříte díky nim čas, který pak budete moct strávit příjemnějšími aktivitami.